Stefan Horngacher

i

Autor: East News Stefan Horngacher

Horngacher nie miał oporów, aby powiedzieć, co myśli o zawodach w Polsce. Jasny przekaz trenera Niemców

2021-07-15 13:08

Co prawda mamy środek lata, ale już w najbliższy weekend skoczkowie narciarscy wrócą do rywalizacji. W Wiśle ruszy Letnie Grand Prix, co będzie wielkim świętem tej dyscypliny sportu w Polsce. Na skoczni im. Adama Małysza zobaczymy czołowych reprezentantów Polski oraz inne gwiazdy sportu. Do Wisły zawita również Stefan Horngacher, który wypowiedział się na temat poziomu organizacji zawodów.

Letnie Grand Prix w ubiegłym roku było bardzo nietypowe, bo odbyły się tylko... dwa konkursy. Oba miały miejsce w Wiśle. Powód takiego stanu rzeczy był oczywisty, pandemia koronawirusa. W najbliższych miesiącach powinno być już jednak zdecydowanie normalniej i skoczkowie będą mieli okazję poskakać nieco więcej. Ale wszystko znów rozpocznie się na skoczni im. Adama Małysza.

Wielka chwila w życiu Kamila Stocha. Podzielił się fantastyczną wiadomością, gratulacjom nie było końca

Letnie Grand Prix wystartuje w Wiśle. Będzie zacięta rywalizacja

Pewne jest to, że w Wiśle nie zabraknie największych nazwisk w skokach. Najważniejsza informacją jest to, że kibice będą mieli okazję zobaczyć czołowych polskich skoczków w tym m.in. Kamila Stocha, Dawida Kubackiego i Piotra Żyłę. Mocny skład zabierze ze sobą również Stefan Horngacher. Austriacki szkoleniowiec Niemców jest zadowolony z faktu, że do pełni zdrowia wrócił Stephan Leyhe.

Ludzie BŁAGAJĄ Justynę Żyłę o podjęcie odważnej decyzji. Kobieta jest zachwycona!

29-latek pod koniec sezonu 2019/20 doznał ciężkiej kontuzji i przez długie miesiące musiał się leczyć. W rozmowie z deutscherskiverband.de Horgnacher przyznał, że najważniejsze jest, aby spokojnie wchodził do rywalizacji. - Powrót Stephana Leyhe to wyjątkowy moment dla nas wszystkich. Ma za sobą szesnastomiesięczną rehabilitację, którą przepracował w profesjonalny sposób. Po solidnym treningu jest gotowy do ponownego startu. Nie oczekujemy od niego cudów, niech znów poczuje smak rywalizacji - powiedział Horngacher.

Kamil Stoch: Bardzo długo walczyliśmy o te skocznie. Teraz nasi następcy będą mogli trenować w godnych warunkach

Horngacher jasno o zawodach w Wiśle. Stanowczy przekaz

Austriacki szkoleniowiec w rozmowie z niemiecką prasą nie ukrywał, że cała ekipa jest zadowolona z rozpoczynającego się sezonu letniego. Nie miał również oporów, aby pochwalić organizację zawodów w Polsce.

- Cały zespół jest podekscytowany inauguracją Letniego Grand Prix w Wiśle. Zawody będą dla nas miłą odmianą po tygodniach treningu. Możliwość rywalizowania w Wiśle to zasługa zaangażowania i świetnego przygotowania imprezy przez organizatora - powiedział były szkoleniowiec reprezentacji Polski.

Najnowsze