Istotne informacje o stanie zdrowia Murańki. Lekarz się wygadał. Są złe wiadomości

2021-11-26 7:39
Klemens Murańka
Autor: Cyfra Sport Klemens Murańka

Klemens Murańka był największym pechowcem w polskiej kadrze podczas pierwszego weekendu ze skokami narciarskimi w Niżnym Tagile. Nie dość, że stracił szansę na zaprezentowanie się w konkursie, to w dodatku, a może przede wszystkim musi zmagać się z koronawirusem. Pojawiły się nowe informacje o stanie zdrowia skoczka. Optymizm miesza się z pesymizmem.

Skoczkowie narciarscy są już przyzwyczajeni, że podczas weekendu w Pucharze Świata przechodzą masę testów, co do najprzyjemniejszych rzeczy na świecie nie należy. Pozytywne wyniki zdarzają się już rzadziej, ale niestety wciąż występują. Potwierdzeniem tego jest przypadek Klemensa Murańki, który zmaga się obecnie z zakażeniem.

Adam Małysz zachowuje spokój co do formy skoczków. Już w Ruce mogą wskoczyć na podium

Wiadomo, jak czuje się Murańka. Lekarz wyjawił stan skoczka

Po otrzymaniu pozytywnego wyniku wiadomym było, że występ Murańki w sobotnim i niedzielnym konkursie jest wykluczone. Co jednak najgorsze, reprezentant Polski został uziemiony w Rosji. Najpierw przebywał w szpitalu w Niżnym Tagile, a następnie został przetransportowany do kliniki w Jekaterynburgu. Warunki w pierwszej placówce były bowiem opłakane.

Gdy Dawid Kubacki pokazał to zdjęcie, aż ciarki przeszły nam po plecach. To już ARMAGEDON! Ciężka przeprawa

Piotr Żyła na antenie Eurosportu żartował, że "sufit spada na głowę" Murańce. Dlatego PZN postanowił przenieść skoczka. Za dobę pobytu w klinice związek płaci 400 euro. Na razie nie wiadomo, jak długo Murańka będzie musiał pozostać na izolacji. Nowe informacje na temat jego zdrowia przekazał lekarz kadry skoczków.

Sonda
Czy Stoch zdobędzie Kryształową Kulę w sezonie 2021/22?

Murańka w dobrej formie. Wciąż musi być w izolacji

Aleksander Winiarski w rozmowie z portalem SportoweFakty WP podzielił się dobrymi, ale i jednocześnie złymi informacjami. - Klemens czuje się dobrze. Nawet trenuje - wyjawił lekarz. - Natomiast dzisiejszy test też wyszedł pozytywny - dodał Winiarski co jest tą złą informacją. Oznacza to, że Murańka nadal nie może opuścić kliniki.

Stanie się to dopiero wówczas, gdy skoczek otrzyma dwa negatywne wyniki testu na koronawirusa. Badania przechodzi codziennie. Na razie jego miejsce w kadrze zajął Aleksander Zniszczoł, który wystąpi w najbliższych zawodach w Kuusamo.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze