Janne Ahonen, Adam Małysz

i

Autor: Cyfra Sport/Super Express Janne Ahonen, Adam Małysz

Niedługo premiera!

Janne Ahonen ujawni kulisy walki z Adamem Małyszem. Szczera spowiedź legendarnego skoczka

2022-11-23 18:29

Przed świętami będzie w Polsce szansa, aby dowiedzieć się więcej o jednej z najbardziej tajemniczych legend skoków narciarskich. Janne Ahonen przez lata potrafił demolować rywali na skoczniach. Znany był ze swojego zamiłowania do adrenaliny, a wielu kibiców do dziś wspomina jego skok na odległość 240 metrów w Planicy, który oddał na sporym kacu. O tym i zapewne o rywalizacji z Adamem Małyszem napisał w swojej książce.

W tym roku skończył 45 lat. Janne Ahonen to pięciokrotny mistrz świata i pięciokrotny triumfator Turnieju Czterech Skoczni. Fin ma też z drużyną dwa srebrne medale olimpijskie. W Polsce zna go każdy kibic skoków narciarskich, bowiem rywalizował w czasach rozkwitu zainteresowania tym sportem w naszym kraju, a więc w czasach Adama Małysza. Bywały momenty, że Ahonen potrafił dominować w podobny sposób, do którego przyzwyczaił kibiców skoczek z Wisły.

Reprezentant Polski bliski hitowych przenosin? Na stole nawet 100 milionów, wszystko zależy od mundialu!

W 2005 roku bywał nie do zatrzymania. Latał daleko i nie bał się ryzykować na skoczni. W Planicy doleciał aż do 240 metra na starej Letalnicy, jeszcze przed przebudową. Wtedy przyznał, że skakał pod wpływem i bał się iść z kontuzją do szpitala przed możliwością wykrycia u niego sporej ilości alkoholu. Skoczek z Lahti z pewnością posiada pełne katalogi historii z kariery i teraz zamierza się nią podzielić z fanami. Już za kilka tygodni w Polsce odbędzie się premiera jego książki. Tytuł? Janne Ahonen!

Deyna, Żurawski a teraz Lewandowski. Klątwa karnych dopadła Polaków

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze