skoki narciarskie

Autor: archiwum se.pl skoki narciarskie

SKOKI NARCIARSKIE. Japońskie Sapporo po słoweńsku

2014-01-27 3:00

21-letni Słoweniec Peter Prevc kontynuuje znakomitą passę na narciarskich skoczniach. W konkursach PŚ na Okurayamie w Sapporo zajął miejsca pierwsze i drugie. Już w sobotę odebrał nieobecnemu w Japonii Kamilowi Stochowi (27 l.) prowadzenie w pucharowej punktacji.

- Żółty trykot lidera był jednym z moich dziecięcych marzeń - przyznał Prevc po sukcesie.

Słoweńcy zawłaszczyli podium zawodów w Sapporo. W sobotę wygrał Prevc przed Jernejem Damjanem i japońskim weteranem Noriakim Kasaim. W niedzielę całe podium obsadzili Słoweńcy: Damjan przed Prevcem i Robertem Kranjcem.

SOCZI 2014 - NEWSY, INFORMACJE, KOMENTARZE

Z czołowej dziesiątki PŚ startowali tylko Prevc i Kasai. Większość ekip wystawiła drugi skład na dwa tygodnie przed igrzyskami w Soczi. Jednak największą odległość uzyskał Austriak Andreas Kofler, który w niedzielę wyrównał rekord skoczni - 140 m.

Z trójki Polaków skromne pucharowe lokaty zajęli w niedzielę Stefan Hula (28.) i Krzysztof Miętus (30.).