Apoloniusz Tajner, Michal Doleżal

i

Autor: Cyfra Sport Apoloniusz Tajner, Michal Doleżal

Jest nowy trener reprezentacji Polski w skokach. Apoloniusz Tajner potwierdza! Następca Doleżala wybrany

2022-03-31 12:42

Apoloniusz Tajner w rozmowie z Eurosportem potwierdził to, o czym mówiło się od kilku dni. Michal Doleżal pożegnał się z kadrą skoczków po nieudanym sezonie olimpijskim. Prezes Polskiego Związku Narciarskiego potwierdził, kto będzie jego następcą. Nowym szkoleniowcem naszych skoczków będzie Thomas Thurnbichler.

Polscy skoczkowie nie zaliczą minionego sezonu do udanych. Biało-czerwoni nie poradzili sobie najlepiej w sezonie olimpijskim. Niestety, Michal Doleżal, co nie do końca spodobało się niektórym zawodnikom, pożegna się z kadrą. Informacja została przekazana jeszcze przed końcem sezonu, gdy ekipa przebywała w Planicy. W mediach wybuchła wielka burza, którą podsycali także sami zawodnicy. Nieprzychylnie o postawie PZN wypowiadali się także Kamil Stoch, Dawid Kubacki czy Piotr Żyła.

NIE PRZEGAP! Piotr Żyła zadziwi miliony Polaków. Tak może wyglądać jego życie po karierze, właśnie to ogłosili

Polscy skoczkowie mają nowego trenera. Został nim Thomas Thurnbichler

Thomas Thurnbichler zastąpi Michala Doleżala w funkcji szkoleniowca skoczków z naszego kraju. Informacje zostały potwierdzone w Eurosporcie przez prezesa PZN, Apoloniusza Tajnera. - Prezes Apoloniusz Tajner wprost mówi w Eurosporcie - trenerem reprezentacji Polski będzie dotychczasowy asystent Andreasa Widhoelzla. Czyli Thomas Thurnbichler nowym trenerem naszych skoczków - napisał na Twitterze dziennikarz Kacper Merk.

Apoloniusz Tajner zdradził też szczegóły kontraktu Thurnbichlera. Ten będzie pracował z kadrą co najmniej do kolejnych igrzysk. - Thomas Thurnbichler będzie mieszkał w Krakowie, jeden z jego asystentów już tu mieszka, bo żeni się z Polką. Będzie miał pełna dowolność w wybraniu kadry, podpisujemy kontrakt do Igrzysk we Włoszech - mówi w rozmowie z Eurosportem.

NIE PRZEGAP! Piotr Żyła zadziwi miliony Polaków. Tak może wyglądać jego życie po karierze, właśnie to ogłosili

Thomas Thurnbichler - osiągnięcia

Thomas Thurnbichler na pewno nie należał do grona wybitnych skoczków narciarskich. Dwukrotnie sięgał po tytuł mistrza świata juniorów. Rywalizował przede wszystkim w Pucharze Kontynentalnym. Wygrał jeden konkurs w Zakopanem i jeden z Pragelato.

Sonda
Czy Thomas Thurnbichler będzie dobrym następcą Michala Doleżala?
Marianna Schreiber robi z piłką cuda na boisku
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze