Justyna Kowalczyk miała szefa TERMINATORA. Ciężko uwierzyć, że to zrobił!

2020-03-25 12:37 JWa
Anders Aukland
Autor: Instagram / andersaukland Anders Aukland

To brzmi tak nieprawdopodobnie, że aż trudno w to uwierzyć! Justyna Kowalczyk w przeszłości była członkiem zespołu długodystansowego, któremu przewodził Anders Aukland. Teraz o 49-latku znowu zrobiło się głośno. Mistrz olimpijski z Salt Lake City (2002) w sztafecie dokonał niesamowitego wyczynu, na który pozwolić mogą sobie tylko najwięksi!

Anders Aukland to człowiek, który uwielbia wyzwania. Gdy tylko reprezentant Norwegii Hans Christer Holund poinformował w weekend, że przebiegł na nartach bez przerwy 204 kilometry w czasie 11 godzin i 23 minut, złoty medalista igrzysk z Salt Lake City potraktował to jako wyzwanie. 49-latek wraz z Joarem Thele ruszył na trasę, by pobić wynik rodaka. Co więcej, misja zakończyła się pełnym sukcesem! Niemal 50-letni atleta przebył na nartach 321 kilometrów w czasie nieco poniżej 18 godzin! Podczas swojego startu nie miał żadnej przerwy, co robi jeszcze większe wrażenie!

Stoch powiedział o końcu kariery. Wszystko jasne?

- Biegliśmy przez pustkowia północnej Norwegii i pokonany dystans jest całkiem ok. W końcu jestem od lat długodystansowcem. Mogliśmy biec dalej, ale w przemoczonych butach poraniliśmy sobie stopy, więc musieliśmy zakończyć - opowiedział Aukland szwedzkiej telewizji SVT. - Wtedy wasz bieg wydawał mi się długi i wymagający, lecz tym razem pokonałem ponad trzykrotnie dłuższy dystans i teraz tamte zmagania wydały mi się jakieś krótkie - nawiązał dalej do triumfu w 90-kilometrowym Biegu Wazów z 2004 roku.

Kibice skoków narciarskich w FURII! Stracili pieniądze bezpowrotnie

Anders Aukland i jego brat Joergen w 2007 roku założył prywatny zespół. Skupieni w Team Xtra Personel biegacze koncentrowali się na startach w zawodach długodystansowych. Gdy w 2015 roku ekipa zmieniła nazwę na Team Santander, dołączyła do niego Justyna Kowalczyk. Polka startowała w zespole do 2017 roku.

Super Raport - odcinek 2

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze