Kamil Stoch może przeżywać wielką radość. Czekał na to latami, niebawem wszystko się wyjaśni

2021-10-28 11:02
Kamil Stoch
Autor: Instagram/ kamilstochofficial Kamil Stoch

Do zimowego sezonu skoków narciarskich zostało już tylko kilka tygodni. Polscy skoczkowie nim zaczną rywalizować na śniegu, mają jeszcze jedne zawody do rozstrzygnięcia na igielicie. W czwartkowy wieczór odbędą się bowiem letnie mistrzostwa Polski na przebudowanej Średniej Krokwi w Zakopanem. Faworytami do złotego medalu są rzecz jasna Dawid Kubacki, Piotr Żyła, czy Kamil Stoch.

Ostatnim akcentem letniego sezonu dla polskich skoczków narciarskich będą mistrzostwa Polski na igielicie. Zawody miały odbyć się w wakacje, lecz w lipcu pogoda okazała się kapryśna i nie pozwoliła na przeprowadzenie konkursów. Ze względu na ciasny kalendarz, rywalizację zdecydowano przesunąć się na późną jesień. Konkurs indywidualny odbędzie się w czwartkowy wieczór, a zawody drużynowe w piątek.

Gdy dowiedzieliśmy się, co będzie musiał przeżywać Kamil Stoch, aż nas zmroziło. To będzie mordęga

Kamil Stoch czeka na to od lat. Czy będzie miał powody do radości?

Letnie mistrzostwa Polski będą zarazem ostatnią okazją na przetestowanie formy przed zbliżającym się Pucharem Świata, który 20 listopada rozpocznie się w Niżnym Tagile. Najbliższy sezon będzie obfitował w wiele ważnych imprez i polscy skoczkowie będą jednymi z faworytów do złotych medali i największych triumfów.

Zamieszanie wokół konkursu skoków w Polsce. Mogą naruszyć wolności obywatelskie, jest poważna skarga

- Cała grupa zasłużyła na pochwały. Widać, że jeden ciągnie drugiego. Jest progres w porównaniu do poprzednich sezonów, choć wiadomo, że u tych starszych zawodników jest on mniejszy. Wszyscy nasi najlepsi zawodnicy dalej jednak utrzymują wysoki poziom, jeżeli chodzi o formę fizyczną. Duże postępy zrobili młodsi skoczkowie - powiedział Michal Doleżal cytowany przez oficjalną stronę PZN.

Sonda
Czy Stoch zdobędzie Kryształową Kulę w sezonie 2021/22?

Letnie mistrzostwa Polski. Czy Stoch okaże się najlepszy?

Faworyci do zdobycia złotego medalu letnich mistrzostw Polski są wręcz oczywiści: Piotr Żyła, Dawid Kubacki oraz Kamil Stoch. Tytułu sprzed roku będzie bronił skoczek z Nowego Targu. Co ciekawe, bez złotego medalu letnich mistrzostw Polski wciąż jest Kamil Stoch, który czeka na taki sukces od lat. W ostatnich edycjach tytułem Piotr Żyła dzieli się z Dawidem Kubackim.

Stoch w czwartkowy wieczór może więc pierwszy raz cieszyć się z takiego osiągnięcia. Początek zawodów w Zakopanem przewidziany jest na godzinę 20:00. Piątkowy konkurs drużynowy rozpocznie się natomiast w piątek o godzinie 11:45. Niestety letnie mistrzostwa Polski odbędą się bez udziału publiczności.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze