Adam Małysz

i

Autor: ART SERVICE Adam Małysz

Pójdą w kamasze?

Kamil Stoch pójdzie do wojska? Rewolucyjny pomysł Adama Małysza

2022-11-01 17:43

Już za moment skoczkowie narciarscy wrócą do rywalizacji o punkty Pucharu Świata. To będzie pierwszy sezon Adama Małysza w roli prezesa Polskiego Związku Narciarskiego. W rozmowie z TVP Sport przyznał, że może dojść do ciekawej współpracy między skoczkami, biegaczami, alpejczykami, a służbami mundurowymi. Małysz chce wziąć przykład z Niemców i Austriaków.

Małysz chce zadbać o wszystkich zawodników, którzy uprawiają sporty zimowe. Nowy szef PZN uważa, że związek powinien podjąć współpracę ze służbami mundurowymi w Polsce. Kilka dni temu zamieścił w mediach społecznościowych zdjęcie z wizyty u generała Jarosława Miki. Spotkanie było spotkaniem biznesowym. Małysz napisał wprost: "Spotykamy się po kilku latach, aby omówić współpracę Wojska Polskiego z Polskim Związkiem Narciarskim".

Tajner zabrał głos na temat trenera Thurnbichlera. Jednoznaczna ocena byłego prezesa PZN, realna prognoza na sezon

Chęć współpracy służb mundurowych z PZN ma pomóc sportowcom zapewnić etaty i pewną ciągłość finansową. Małysz jest jednym z nielicznych sportowców „zimowych”, którzy nie muszą się martwić o życie po karierze sportowca: wiele lat odłożeniu nart w kąt może pochwalić się umową z Red Bullem, przez moment był kierowcą rajdowym, a potem dyrektorem sportowym przy PZN. Jak ma dokładnie wyglądać jego pomysł na współpracę?

– W zasadzie miałoby to polegać na ścisłej współpracy z wojskiem i innymi służbami. Od dawien dawna mieliśmy pomysł, by zawodnicy, tak jak dawniej, pracowali w służbach mundurowych, wojsku, policji czy służbach celnych. Tak jest w innych krajach, choćby w Niemczech i Austrii, i to działa. To jest szansa dla zawodników. Wiemy jak ciężko może wyglądać sytuacja sportowca, który zbliża się do końca kariery. Chcemy, żeby już wcześniej pracowali oni w służbach, dostawali zgodę na treningi, a po zakończeniu kariery dalej mieli możliwość powrotu do pracy w pełnym wymiarze – powiedział w rozmowie z TVP Sport.

Złe informacje dla kibiców przed PŚ w Wiśle! Nie tak to miało wyglądać, weekend nie zapowiada się dobrze!

Od lat ten proceder jest stosowany w biathlonie, znana polska biathlonistka Krystyna Guzik ma nawet stopień kaprala, a żołnierkami zawodowymi są: Kamila Żuk, Anna Mąka, Kinga Zbylut i Monika Hojniesz-Staręga. – Dawniej zawodnicy kończyli karierę w wieku 33-34 lat, teraz jest to około 40 lat, ale nadal nie musi być łatwo przystosować się do nowego rozdziału w życiu. Pewny etat byłby pomocny. Mam nadzieję, że to przekona kolejnych zawodników, by uprawiać sporty zimowe, bo będą mieli możliwość powrotu do zapewnionej pracy, będą także mieli szansę na emeryturę, która, jakby nie było, jest bardzo ważna – powiedział TVP Sport Małysz.

Thomas Thurnbichler przed startem przygotowań do nowego sezonu

Czy Raków grałby w Europie lepiej niż Lech? Iga Świątek faworytką turnieju WTA Finals. Krychowiak szykuje się na mundial, a Sochan punktuje w NBA!

To tylko niektóre tematy najnowszego odcinka podcastu SUPER SPORT. Posłuchajcie!

Listen to "Piłkarz za MILIARD euro to ABSURD! LM zejdzie na psy." on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze