Kamil Stoch szczerze o końcu kariery. Wymowna wypowiedź znakomitego skoczka

2021-09-25 10:09
Kamil Stoch
Autor: AP Kamil Stoch

Kibice skoków narciarskich zdają sobie sprawę, że największe gwiazdy tego sportu zbliżają się ku końcowi kariery. Niestety, dotyczy się to także naszych zawodników. Kamil Stoch, Dawid Kubacki czy Piotr Żyła powoli zbliżają się do odejścia na sportową emeryturę. Plotki o możliwym odłożeniu nart przez pierwszego z nich już po Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. W rozmowie z "Super Expressem" lider naszej kadry użył dość wymownych słów. To dobry znak dla naszych kibiców!

Kamil Stoch na koncie ma niemal wszystkie możliwe medale najważniejszych imprez. Mistrz olimpijski, mistrz świata i zdobywca Kryształowych Kul, triumfator Turniejów Czterech Skoczni - w jego dorobku nie brakuje już niemal niczego! Kibice coraz mocniej zastanawiają się, czy 34-latek nie zdecyduje się niedługo na zakończenie sportowej kariery. Wieku, niestety, nie da się oszukać. Stoch już wcześniej dawał znać, że koniec może się powoli zbliżać. W rozmowie z "Super Expressem" padły jednak dość wymowne słowa i dają nadzieję, że Stocha jeszcze trochę na skoczni będziemy oglądać!

Te słowa o Robercie Lewandowskim zapowiadają ważny moment?! "Nie widzę takiego powodu"

Pekin 2022: Kamil Stoch nie skończy kariery po igrzyskach?

Stoch może stać się drugim Polakiem po Robercie Korzeniowskim, który będzie miał na koncie cztery złote medale Igrzysk Olimpijskich. By tak się stało musi zdobyć jedno złoto w Pekinie. - Tego rodzaju „strzały” staram się jak najszybciej z głowy wygonić. Myślenie o wynikach powoduje stres, powoduje, że za bardzo się chce, a to w skokach nie pomaga. Moje niezmienne założenie to oddawać dobre skoki. A igrzyska traktuję raczej jako etap sezonu - mówi wprost.

W rozmowie z "Super Expressem" przyznał, że sprawa jego kariery nie jest jeszcze rozstrzygnięta. - Owszem, noszę na plecach wielki wór presji, bo sporo sukcesów odniosłem, ale trochę się już nauczyłem, jak to traktować. Trzeba mieć i plan B, gdy trzeba pogodzić się z niedosytem. A sezon olimpijski absolutnie nie musi być ostatnim w mojej karierze - przyznał w wywiadzie.

Kamil Stoch - OSIĄGNIĘCIA

Kamil Stoch jest jednym z najwybitniejszych polskich sportowców. Trzykrotnie sięgał po złoto Igrzysk Olimpijskich (dwukrotnie w Soczi i raz w Pjongczangu). Dwukrotnie zostawał mistrzem świata i tyle samo razy zdobywał Kryształową Kulę. Trzykrotnie triumfował w Turnieju Czterech Skoczni. Wygrywał też Raw Air i Planica 7.

Sonda
Czy Kamil Stoch sięgnie po czwarte złoto olimpijskie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze