Piotr Żyła

i

Autor: East News

Klingenthal, kwalifikacje. Piotr Żyła jest najlepszy w na świecie? Tajner i Fijas nie mają wątpliwości

2013-11-22 10:38

Dziś, w piątek 22 listopada, zaczynamy nowy sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich. Jedną z gwiazd tej zimy ma być Piotr Żyła, który - zdaniem ekspertów - jest obecnie "najlepszy na świecie".

Początek sezonu zawsze każe stawiać pytania o faworytów i możliwe zaskoczenie.

- Niespodzianki są możliwe. A ja najbardziej czekam na taką w wykonaniu Piotrka Żyły, bo według informacji, które dostałem z ostatnich treningów kadry z Oberstdorfu, wynika, że Piotrek jest w znakomitej formie. Piotr Fijas powiedział mi, że Żyła jest w tym momencie najlepszy na świecie - powiedział w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" Apoloniusz Tajner, były trener Adama Małysza, a dziś prezes Polskiego Związku Narciarskiego.

Soczi 2014. Piotr Żyła przymocował sobie kamerę do kasku - zobacz, jak pofrunął na treningu


Tajner jest też spokojony o formę całej drużyny. To o tyle ważne, że już w ten weekend czeka nas nie tylko konkurs indywidualny (niedziela), ale także i drużynowy (sobota).

Kwalifikacje do niedzielnego konkursu zaplanowano na piątek - rozpoczną się one o godzinie 17.45. Transmisję przeprowadzi Eurosport.

Soczi 2014. Piotr Żyła i Kamil Stoch to chuchra, ale pakują jak Pudzian! ZDJĘCIA


Ze wszystkich konkursów relacji na żywo w Internecie możecie się za to spodziewać na gwizdek24.pl.

W Klingenthal, gdzie rozpocznie się Puchar Świata, na razie nie ma śniegu w mieście, ale na skoczni białego puchu nie zabraknie - Niemcy przechowali zeszłoroczny śnieg.

PUCHAR ŚWIATA W SKOKACH NARCIARSKICH. Terminarz sezonu 2013/2014, kiedy zawody w Zakopanem i Wiśle?

Najnowsze