Kobayashi znów wygrał kwalifikacje. Kamil Stoch w czołówce. Reszta bez zmian

2021-12-17 21:46
Ryoyu Kobayashi, skoki narciarskie
Autor: East News Ryoyu Kobayashi

Ozdrowiały Kamil Stoch pofrunął 132 m przy przeciwnym wietrze i zajął 5. miejsce w piątkowych kwalifikacjach. Do pierwszego z dwóch konkursów Pucharu Świata w Engelbergu (K125 awansowało trzech Polaków. Odpadł niespodziewanie mistrz świata Piotr Żyła (34 l.), który jako jedyny z Polaków wystąpił we wszystkich siedmiu poprzednich konkursach PŚ 2021-2022.

Aż sześciu skoczków zaliczyło już pucharowe zwycięstwa tej zimy. Nie ma wśród nich Polaków. Czy doczekamy się pierwszego razu w ten weekend? Kamil Stoch (34 l.) rozpoczynał zimowy sezon od zwycięstwa w kwalifikacji w Niżnym Tagile. Na wygraną w konkursie jeszcze czeka.

16/12/2021   DCH  Kamil Stoch pełen nadziei przed Pucharem Świata w Engelbergu: - Uwielbiam tę skocznię

Skocznia w Engelbergu (K125) gości ósmy i dziewiąty konkurs Pucharu Świata tej zimy. Tylko Japończyk Ryoyu Kobayashi wygrał dwukrotnie. Jest jednak tylko wiceliderem (za Karlem Geigerem) klasyfikacji generalnej, bowiem koło nosa przeszły mu aż trzy konkursy: nie przebrnął przez kwalifikacje przed drugim startem w Niżnym Tagile (nieprawidłowy kostium), a od drugiego startu w Ruce i od rywalizacji w Wiśle odsunął go COVID-19.

Wygrana w dzisiejszych kwalifikacjach, w których uzyskał odległość 136,5 m z obniżonego rozbiegu, potwierdza świetne predyspozycje Kobayashiego do dominacji w tym sezonie. Po raz trzeci w tym sezonie przypadła mu nagroda 3000 franków szwajcarskich.

„Naprawa” w Ramsau na razie przysłużyła się jedynie Andrzejowi Stękale, który zajął 19. lokatę w kwalifikacjach (132 m z wyższego rozbiegu). Awansowali także Paweł Wąsek (33. pozycja), Jakub Wolny (42.) i Dawid Kubacki (48.).

Piotr Żyła spaprał odbicie na progu i po raz pierwszy tej zimy znalazł się poza konkursem (60. lokata). To samo spotkało Klemensa Murańkę (55.).

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze