Apoloniusz Tajner

i

Autor: Art Service

Komandor i honorowy prezes. Apoloniusz Tajner uhonorowany przez prezydenta i PZN

2022-06-25 14:51

Ponad 16 lat Apoloniusz Tajner sprawował funkcję prezesa Polskiego Związku Narciarskiego. 25 czerwca 2022 roku otrzymał absolutorium za ostatnią z czterech kadencji zanim nowym prezesem został jego były podopieczny Adam Małysz.

Za wielkie zasługi dla polskiego narciarstwa Apoloniusz Tajner (68 l.) otrzymał Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski z rąk prezydenta RP Andrzeja Dudy. Prezydent nazwał ustępującego prezesa "ojcem sukcesu polskiego narciarstwa w XXI wieku" i podkreślił, że w obecnym stuleciu tylko dwie dyscypliny w polskim sporcie uzyskały tak wielki postęp międzynarodowy: lekkoatletyka i narciarstwo.Czy odchodzący prezes byłby gotów kontynuować swoją funkcję, gdyby pozwalały na to przepisy?- Tak, ale już bez takiej intensywności pracy, jak dotąd - wyznał Tajner "Super Expressowi".Obecnie obowiązujące przepisy pozwalają jedynie na dwie kadencje prezesom polskich związków sportowych. Weszły one w życie, gdy prezes Tajner miał już za sobą dwie kadencje.Warto przypomnięć, że kandydując na prezesa w roku 2006 Apoloniusz Tajner pokonał swojego konkurenta, Andrzeja Kozaka głosami 38:19. Podczas kolejnych zjazdów, w latach 2010, 2014 i 2018, rywali nie miał i stanowisko otrzymywał miażdżącą większością głosów, chociaż nie aż taką jak Adam Małysz (otrzymał w sobotę 77 głosów na oddanych 80).Zjazd PZN uhonorował Tajnera godnością honorowego prezesa związku za zasługi i wieloletnią owocna pracę.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze