Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Kamil Stoch

i

Autor: CyfraSport Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Kamil Stoch

Kubacki znalazł nową pasję u boku Żyły. Łapią je, żeby lepiej skakać

2020-01-04 14:48

Różne są taktyki relaksowania się przez sportowców poddawanych wielkim wyzwaniom podczas zawodów. Jedni stawiają na bierny odpoczynek, inni lubią odzyskiwać siły w sposób nieco bardziej czynny. A na co stawiają Dawid Kubacki oraz Piotr Żyła? Postanowił zdradzić to dyrektor sportowy Polskiego Związku Narciarskiego, Adam Małysz.

Uprawianie sportu zawodowo, a zwłaszcza reprezentowanie swojego kraju, bez wątpienia wiąże się ze sporymi obciążeniami. Doskonale wiedzą o tym także skoczkowie, za których w okresie zimowym co kilka dni trzyma kciuki mnóstwo kibiców, aby osiągali jak najlepsze wyniki w kolejnych konkursach. W ten weekend zawodnicy mierzą się w Innsbrucku, gdzie trwa następny konkurs z cyklu Turnieju Czterech Skoczni.

A jak odpoczywają gwiazdy polskich skoków narciarskich, Dawid Kubacki oraz Piotr Żyła? Na antenie TVP Sport dyrektor sportowy PZN, Adam Małysz, zdradził, że obaj sportowcy oddają się rozrywce doskonale znanej wielu osobom z dzieciństwa. Grają w... Pokemony. Łapanie fantastycznych stworzonek z pewnością pozwala im nieco odciąć się od rzeczywistości i wyczyścić umysł obciążony kolejnymi pojedynkami w skokach narciarskich.

I jeśli to dobrze wpływa na formę skoczków, to z pewnością warto to kontynuować! Kubacki jest piąty w klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni na półmetku rywalizacji, z kolei Żyła plasuje się na siódmej pozycji. To najlepsze wyniki jeżeli chodzi o polskich zawodników.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze