Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Kamil Stoch

i

Autor: Cyfra Sport Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Kamil Stoch

Kursy i typy. Polacy „odpalą” w Turnieju Czterech Skoczni? [TYPY BUKMACHERSKIE]

2021-12-27 16:24

Turniej Czterech Skoczni typy i kursy. Przełom grudnia i stycznia to zawsze w skokach narciarskich czas, kiedy można emocjonować się Turniejem Czterech Skoczni. Dwa kraje, cztery konkursy, osiem skoków i tylko jeden zwycięzca. Czy zdaniem TOTALbet Kamil Stoch ma szansę obronić trofeum wywalczone przed rokiem? Czy też rywale wykorzystają słabszą dyspozycję lidera biało-czerwonych i tym razem po triumf sięgnie ktoś inny? Turniej Czterech Skoczni typy bukmacherskie.

Turniej Czterech Skoczni od lat cieszy się ogromną popularnością, a zbliżająca się edycja będzie już 70. Zawody składają się z czterech konkursów – skoczkowie zaczynają w Niemczech: najpierw w Oberstdorfie, a następnie w Garmisch-Partenkirchen. Potem zawodnicy przenoszą się do sąsiedniej Austrii, gdzie skaczą w Innsbrucku oraz w Bischofshofen. Zawodnik, który uzyska najwyższą sumaryczną ilość punktów, sięga po końcowy triumf. Warto także odnotować, że w dotychczasowej historii TCS tylko trzech zawodników było w stanie wygrać wszystkie cztery konkursy podczas konkretnej edycji. Byli to Sven Hannawald (2001/2002), Kamil Stoch (2017/2018) oraz Ryoyu Kobayashi (2018/2019).

To właśnie Japończyk jest zresztą wg TOTALbet głównym faworytem do zwycięstwa także i w tym roku. 25-latek po dziewięciu zawodach Pucharu Świata w tym sezonie zgromadził na swoim koncie 496 punktów i w klasyfikacji generalnej zajmuje pozycję wicelidera. I trzeba przyznać, że urodzony w Hachimantai jest w oczach bukmacherów faworytem absolutnym – kurs na jego triumf wynosi bowiem jedynie 1.75. Dla porównania, kurs na zwycięstwo drugiego w kolejności Karla Geigera wyceniono na 5.00. Wydaje się jednak, że jest to kurs niezwykle atrakcyjny – niemiecki skoczek jest bowiem w znakomitej formie, zdecydowanie prowadząc w klasyfikacji generalnej PŚ (594 pkt). Jako trzeciego w kolejce do zwycięstwa bukmacher wymienia Halvora Egnera Graneruda, Norweg niejednokrotnie udowodnił już bowiem, że podczas wielkich imprez towarzyszy mu wielka forma.

Kamil Stoch: Bardzo długo walczyliśmy o te skocznie. Teraz nasi następcy będą mogli trenować w godnych warunkach

Niestety, wśród faworytów do triumfu próżno szukać reprezentantów Polski. Najwyżej wg TOTALbet stoją akcje Kamila Stocha – kurs na jego zwycięstwo wynosi 15.00 i jest to piąta najniższa stawka ze wszystkich zawodników. Nic więc dziwnego, że jego akcje stoją także zdecydowanie najwyżej w zestawieniu dotyczącym tego, który z naszych zawodników skończy Turniej Czterech Skoczni na najwyższej lokacie. Za każdą złotówkę postawioną na obrońcę tytułu bukmacher płaci 1.30 zł i trzeba przyznać, że poza Piotrem Żyłą (kurs 3.50) nie bardzo ma z kim rywalizować. Dobrym pomysłem może jednak okazać się postawienie pieniędzy na Dawida Kubackiego, który dwa lata temu miał już okazję zwyciężyć w TCS. Choć 31-latek jest ostatnio w iście tragicznej formie, konkursy w Niemczech i Austrii mogą stanowić dla niego swoisty przełom, a kurs wynoszący 25.00 wydaje się w tym przypadku niezwykle atrakcyjny.

Sonda
Który z Polaków najlepiej zaprezentuje się podczas TCS?

Kursy TOTALbet:

Klasyfikacja generalna – zwycięzca:

 1. Ryoyu Kobayashi – 1.75
 2. Karl Geiger – 5.00
 3. Halvor Egner Granerud – 10.00
 4. Marius Lindvik – 12.00
 5. Kamil Stoch – 15.00

Klasyfikacja generalna – najlepszy z Polaków:

 1. Kamil Stoch – 1.30
 2. Piotr Żyła – 3.50
 3. Paweł Wąsek – 25.00
 4. Dawid Kubacki – 25.00
 5. Andrzej Stękała – 30.00
 6. Jakub Wolny – 30.00

Podane kursy mogą ulec zmianie.

Pełna oferta dotycząca Turnieju Czterech Skoczni znajduje się W TYM MIEJSCU

Artykuł sponsorowany przez TOTALbet. TOTALbet posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem.

Najnowsze