Dawid Kubacki

i

Autor: Paweł Skraba / SUPER EXPRESS Dawid Kubacki

Lekarz kadry wyjawił prawdę o stanie zdrowia Dawida Kubackiego. Gorące wieści z Planicy

2023-02-24 13:45

Doktor Aleksander Winiarski potwierdził i rozszerzył pokrzepiającą wiadomość o dopuszczeniu Dawida Kubackiego do serii próbnej i kwalifikacji MŚ w Planicy na skoczni K95. W rozmowie z „Super Expressem” opiekujący się kadrą skoczków narciarskich znakomity ortopeda okazał optymizm co do startu skoczka z Nowego Targu.

- Uraz w postaci ostrego bólu mięśni w okolicach kręgosłupa lędźwiowego pojawił się w środę wieczorem. Trudno wskazać jedną przyczynę, bo bóle krzyża pojawiają się w różnych okolicznościach - powiedział nam dr Winiarski. - Zastosowaliśmy leczenie farmakologiczne, blokadę chirurgiczną, fizjoterapię i taping (plastry przeciwbólowe i przeciwobrzękowe – przyp. red.). Zmodyfikowany został tez jego trening, żeby zminimalizować skutki urazu. Skutek tego może nie jest jeszcze idealny, ale wystarczający. Dolegliwości bólowe są zdecydowanie mniejsze, a Dawid jest na tyle sprawny, że może wystartować. Poważniejsze dolegliwości wykluczyło też badanie rezonansem magnetycznym przeprowadzone na terytorium Austrii, gdzie mieszka ekipa.

Doktor Winiarski ma nadzieję, że medalista olimpijski wystartuje także w sobotnim konkursie.

- Według stanu na dzisiaj jest na tyle sprawny, że można powiedzieć, iż wystąpi w walce o medale. Tylko najpierw musi przejść kwalifikację...

 dr Aleksander Winiarski, opiekun kadry skoczków narciarskich

i

Autor: Marek Podmokły / Agencja Wyborcza.pl dr Aleksander Winiarski, opiekun kadry skoczków narciarskich
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze

Tekst sponsorowany