Maciej Kot

i

Autor: Łukasz Gągulski/Super Express Maciej Kot

Brutalna prawda

Maciej Kot ujawnia całą prawdę o pieniądzach w skokach narciarskich. O wszystkim opowiedział ze szczegółami

2022-11-08 7:36

Polscy skoczkowie są wielkimi gwiazdami w naszym kraju. Każdy fan sportu doskonale wie, kim są Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła czy Maciej Kot. Niewiele brakowało, a ostatni z nich byłby już emerytowanym zawodnikiem. Opowiedział o tym, dlaczego chciał zakończyć karierę.

Wielu sportowców przyznaje, że rodzina jest dla nich najważniejsza. Maciej Kot to nie tylko szczęśliwy mąż, ale także spełniający się w nowej roli tata. Dzielnie wychowuje dziecko i skupia się na skokach narciarskich, by wrócić do regularnej walki w Pucharze Świata. W rozmowie z Interią przyznał, że niewiele brakowało, a odstawiłby narty w kąt. Było ku temu naprawdę blisko! Zdradził, co było powodem takich myśli.

Maciej Kot chciał zakończyć karierę. Wszystko dla rodziny

Gdy powiększa się rodzina, stabilność finansowa i poczucie bezpieczeństwa są niezwykle ważne. Sprawę z tego zdaje sobie także Maciej Kot. Skoczek przyznał wprost, że chciał porzucić skoki narciarskie i znaleźć środki na utrzymanie najważniejszych osób w swoim życiu. 

- Szczerze mówiąc, w zeszłym sezonie myśli o zakończeniu kariery nieraz kotłowały mi się w głowie. Ze skakania nie miałem żadnych dochodów, lada moment miał mi się urodzić syn, jako głowa rodziny musiałem znaleźć środki na jej utrzymanie - powiedział Kot cytowany przez Interię.

Ostatecznie środki udało mu się znaleźć za sprawą dwóch firm, które sponsorują jego karierę. 

Cała prawda o finansach w skokach. Maciej Kot ujawnia

Maciej Kot przyznał, że finansowo sytuacja opłaca się, gdy skoczkowie walczą o czołowe lokaty w Pucharze Świata. W innych przypadkach zawodnicy muszą walczyć o przetrwanie.

- Dopóki skacze się na poziomie pierwszej "10" Pucharu Świata, to wszystko wygląda różowo: są premie od organizatorów, od FIS-u, stypendia. Wiadomo, że sponsorzy wtedy sami wysyłają oferty. Natomiast kiedy wypada się z Pucharu Świata to wszystko pryska jak bańka mydlana - mówi wprost.

Zobacz zdjęcia pięknej ukochanej Macieja Kota w galerii poniżej. Agnieszka to żona skoczka.

Sonda
Czy uważasz, że mniej znani skoczkowie zarabiają za mało?
Dawid Kubacki po dwóch wygranych PŚ w Wiśle
Najnowsze