Na Bocianie latały kobiety

i

Autor: AP

Marita Kramer zdeklasowała konkurentki. Pierwsza lewa Pucharu Świata dla skoczkini z Austrii

2021-11-26 17:53

20-letnia Austriaczka Marita Kramer nie dała szans rywalkom w inauguracyjnym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich. Niżny Tagił po raz kolejny okazał się nieprzyjazny dla reprezentantów Polski.

Kobiety pucharową rywalizację na kompleksie Bocian rozegrały na skoczni normalnej K90 (mężczyźni w poprzedni weekend skakali na K120). Marita Kramer już w pierwszej serii rozprawiła się z żeńskim rekordem skoczni. Palnęła 104,5 m, o dwa i pół metra dalej od poprzedniego rekordu. W drugiej kolejce także ona pofrunęła najdalej – 96 metrów.

Austriaczka wyprzedziła o ponad 40 punktów mistrzynie świata ze skoczni normalnej, Słowenkę Emę Klinec oraz weterankę skoków narciarskich, swoją rodaczkę Danielę Irascho-Stolz.

Do konkursu zakwalifikowały się dwie Polki, ale lokaty w czwartej dziesiątce nie dały im awansu do serii finałowej. Kinga Rajda poleciała 72,5 m, zaś mistrzyni Polski Kamila Karpiel – tylko 69 m.

24/02/2021   Skoczkini Kinga Rajda nie poddaje się po dramatycznych zdarzeniach: - Może jestem niezniszczalna?

Kolejny konkurs – w sobotę 27 listopada.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze