Mistrz olimpijski zasłabł podczas meczu! Podejrzewany atak serca

2020-02-12 18:00 MSo
St. Louis Blues - Anaheim Ducks
Autor: EastNews St. Louis Blues - Anaheim Ducks

Do dramatycznych scen doszło podczas meczu najlepszej hokejowej ligi NHL. W trakcie spotkania St. Louis Blues z Anaheim Ducks zasłabł zawodnik pierwszej ekipy, Jay Bouwmeester. Tuż obok tafli lodu najprawdopodobniej trwała walka o życie Kanadyjczyka, u którego podejrzewano atak serca.

Szybka reakcja służb medycznych i zawodników St. Louis Blues najprawdopodobniej uratowała życie 36-letniego Jaya Bouwmeestera. W trzynastej minucie pierwszej kwarty Kanadyjczyk zjechał z lodowiska i pojawił się na ławce rezerwowych, gdy nagle osunął się na ziemię. Rozpoczęła się dramatyczna walka o zdrowie zawodnika.

Według jednej z lokalnych rozgłośni radiowych, by uratować Jaya Bouwmeestera użyto nawet defibrylatora. Mecz został przerwany, a załamani hokeiści nie mogli patrzeć na to, co działo się z ich drużynowym kolegą. Po udzieleniu pierwszej pomocy, zawodnik został przewieziony do szpitala z podejrzeniem ataku serca.

Jak informuje "Guardian", Bouwmeester po dojechaniu do UC Irvine Medical Center był już świadomy i przytomny. Nie miał też żadnych problemów z pamięcią czy brakiem czucia w kończynach. "Niebiescy" mieli pojechać na kolejne spotkanie do Las Vegas, ale zostali w mieście, czekając na wieści w sprawie zdrowia Kanadyjczyka.

Jay Bouwmeester brał udział w dwóch Igrzyskach Olimpijskich. W 2014 roku w Soczi udało mu się sięgnąć po złoto najważniejszej imprezy czterolecia. Jest dwukrotnym mistrzem świata i zdobywcą Pucharu Stanleya z St. Louis Blues.

Najnowsze