Dawid Kubacki, Kamil Stoch

i

Autor: Cyfra Sport Dawid Kubacki, Kamil Stoch

Mocne słowa!

Mocne ostrzeżenie dla Dawida Kubackiego i Kamila Stocha. Legenda apeluje, ta decyzja będzie zła

2023-01-30 8:31

Dawid Kubacki i Kamil Stoch mają obecnie problemy z formą, stąd też coraz mocniej mówi się o tym, aby liderzy polskiej kadry odpuścili najbliższe zawody Pucharu Świata, aby poświęcić się treningom. Takiemu rozwiązaniu przeciwna jest legenda polskich skoków - Wojciech Fortuna. Były reprezentant Polski nie ma wątpliwości, że takie rozwiązanie nie byłoby dobre dla polskich sportówców, padły słowa ostrzego ostrzeżenia.

Ostatnie wyniki Kamila Stocha i Dawida Kubackiego mogą budzić wielki niepokój wśród polskich kibiców. Multimedalista olimpijski jest daleki wysokich miejsc w trakcie zawodów, a Kubacki utracił pozycję lidera Pucharu Świata. W mediach pojawił się pomysł, aby zarówno Stoch, jak i Kubacki odpuścili sobie najbliższe zawody i skupili się wyłącznie na treningach. Takiego rozwiązania nie widzi Wojciech Fortuna, który stwierdził, że to może tylko i wyłacznie zaskodzić reprezentantom Polski. O swoim zdaniu na ten temat powiedział w "WP. SportoweFakty".

Kubacki i Stoch opuszczą kolejne zawody Pucharu Świata? Legenda ostrzega

Jak przyznał Fortuna w "WP.SportoweFakty",  ten moment sezonu na to, aby odpuścić zawody Pucharu Świata nie jest dobry.

- Czas na treningi można spróbować znaleźć w środku tygodnia, ale to nie jest jeszcze moment, by od razu wycofać z Pucharu Świata dwóch naszych liderów. Przede wszystkim Dawid nie stracił szans na Kryształową Kulę. Granerud uciekł, ale i jemu przytrafią się jeszcze słabsze konkursy. Przy braku obecności w Willingen Kubacki mógłby już nie odrobić w dalszej części sezonu poniesionych w Niemczech strat - przyznaje Wojciech Fortuna.

Sonda
Czy to będzie dobry sezon dla Dawida Kubackiego?
Dawid Kubacki po dwóch wygranych PŚ w Wiśle
Najnowsze