Mocne słowa Kamila Stocha. To nie zdarza się często, ostra samokrytyka mistrza

2021-09-26 13:05
Kamil Stoch
Autor: Cyfra Sport Kamil Stoch

Przed skoczkami ostatnia prosta przygotowań do sezonu zimowego. Jednym z etapów są zawody Letniego Grand Prix. Do cyklu po dłuższej przerwie wrócił Kamil Stoch, który borykał się przez kilka tygodni z problemami zdrowotnymi. Mistrz z Zębu nie jest do końca zadowolony ze swojej postawy podczas zawodów i dał temu wyraz po konkursie.

Kamil Stoch nie miał ostatnio zbyt wiele okazji do sprawdzenia swojej formy w rywalizacji z innymi zawodnikami. Ogromny wpływ na to miała kontuzja, która odezwała się kilka tygodni temu. Trzykrotny mistrz olimpijski musiał zrobić sobie przymusową przerwę i dopiero niedawno wrócił do treningów na pełnych obrotach. I w końcu miał okazję poczuć smak rywalizacji.

Kamil Stoch szczerze o końcu kariery. Wymowna wypowiedź znakomitego skoczka

Kamil Stoch ostry jak nigdy. Mocne słowa polskiego mistrza

Zawody w Hinzenbach były dla Stocha pierwszymi tego lata. I wydawało się, że reprezentant Polski na "dzień dobry" zanotuje bardzo dobry wynik. W pierwszej serii skoczył 87 metrów i był w pierwszej dziesiątce. Niestety drugi skok zupełnie mu nie wyszedł i wylądował zdecydowanie bliżej. Przełożyło się to rzecz jasna na ostateczną pozycję Stocha.

Dobitna samokrytyka Stocha. Ostra wypowiedź

W końcowym rezultacie Polak został sklasyfikowany pod koniec drugiej dziesiątki. Po zawodach zawodnik nie krył rozczarowania i dość mocno się skarcił w rozmowie z portalem skijumping.pl. - Szczerze powiem, że było za dużo pomysłów. Za bardzo miałem namieszane w głowie i do końca nie wiedziałem, co mam zrobić - powiedział Stoch.

Karolina Małysz ujawniła, jak poznała męża! Tego nie spodziewał się nikt

Chodziło mianowicie o pozycję najazdową. Stoch zdradził bowiem, ze pracował nad nią w ostatnim czasie i zdradził, że po jej obniżeniu pojawiły się inne błędy, co miało wpływ na odległość. - Zacząłem kombinować, zamiast skupić się na zadaniach - skwitował zawodnik z Zębu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze