Artur Waś

Autor: Eastnews

MŚ w łyżwiarstwie szybkim: Artur Waś piąty na 500 metrów. Polacy bez medalu [WIDEO]

2015-02-15 18:30

Bez medalu nasi łyżwiarze szybcy kończą MŚ w Herenveen! Artur Waś - ostatnia nadzieja biało-czerwonych na krążek - nie dał rady na dystansie 500 metrów! Polski zawodnik zajął na swoim koronnym dystansie dopiero piąte miejsce. Biorąc pod uwagę jego wcześniejsze wyniki w tym sezonie, jest to to spore rozczarowanie.

Po pierwszym biegu ósmy. Po drugim czwarty. W ogólnej klasyfikacji - piąty. Na więcej nie starczyło już sił. Artur Waś przed mistrzostwami świata w Herenveen wydawał się jednym z faworytów do końcowego triumfu, ale ostatecznie już na samej imprezie okazał się słabszy od przeciwników.

Dmitrij Wasiljew poszybował na 254. metr! Cudowny lot Rosjanina [WIDEO]

Prawdziwym dominatorem na dystansie połowy kilometra okazał się Rosjanin Paweł Kuliżnikow. Wygrał oba biegi ze sporą przewagą wyprzedził Michela Muldera z Holandii, a także Laureta Dubreuila z Kanady.

Dopiero dziewiętnaste miejsce zajął w biegu na 500 metrów drugi reprezentant Polski Artur Nogal.

KLIKNIJ: Polub Gwizdek24.pl na Facebooku i bądź na bieżąco!

ZAPISZ SIĘ: Codzienne wiadomości Gwizdek24.pl na e-mail