Jakub Wolny

i

Autor: Cyfra Sport Jakub Wolny

szybka decyzja

Nagła zmiana w polskiej kadrze na Raw Air! Jeden ze skoczków musi opuścić kolegów, wiemy, kto go zastąpi

2023-03-16 14:40

Polscy skoczkowie wraz z resztą czołówki światowych skoków rywalizują na norweskich turnieju Raw Air. Obecnie zawodnicy zmagają się na skoczni w Lillehammer, a w prologu do czwartkowych zawodów najlepszym z Polaków był Kamil Stoch, który zajął 4. miejsce. Niespodziewanie okazało się, że jeden z reprezentantów musi opuścić kadrę. Już powołano dla niego zastępstwo.

Konkursy turnieju Raw Air, który rozgrywany jest całkowicie w Norwegii, były pierwszymi w ramach Pucharu Świata po zakończeniu mistrzostw świata w Planicy. Początkowo wydawało się, że o triumf w Raw Air powalczyć będą mogli Dawid Kubacki i Kamil Stoch, którzy znajdowali się w najlepszej formie ze wszystkich naszych reprezentantów. Oprócz nich do Norwegii udali się też Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek i Jakub Wolny. Niestety, ostatni z nich nie dokończy zmagań.

Wolny musiał opuścić kadrę, rewelacja sezonu 20/21 na zastępstwo

Polski Związek Narciarski poinformował, że Jakub Wolny opuści Raw Air z powodu choroby. Do tej pory Wolny nie prezentował się zbyt dobrze – przez cały sezon ani razu nie wszedł do 30. zawodów i ani razu nie zapunktował. W cyklu Raw Air (w którym liczą się punkty z prologów, a także pierwszych serii) zajmuje 41. miejsce, najgorsze z Polaków.

Zastępcą Wolnego będzie Andrzej Stękała, który zrobił furorę w sezonie 20/21. Wówczas to po raz pierwszy stanął na podium zawodów Pucharu Świata, zdobył także brązowy medal w drużynie na mistrzostwach świata w lotach Planica 2020 oraz na mistrzostwach świata w skokach Oberstdorf 2021. Później nie radził sobie już tak dobrze, a w obecnym sezonie nie łapał się do kadry na zawody Pucharu Świata.

Małysz czy Stoch. Kto jest lepszy? Kibice w Zakopanem zdecydowali!
Najnowsze