Nie żyje mistrz olimpijski. Był legendą wielkiego klubu

2020-05-22 7:20 DaO
znicz, świeczka
Autor: East News

Bardzo smutne wiadomości dla kibiców hokeja na lodzie napłynęły z Rosji. W wieku 61 lat zmarł mistrz olimpijski w tej dyscyplinie sportu, Aleksander Gierasimow. O śmierci byłego zawodnika poinformował klub, w którym święcił największe triumfy, a więc CSKA Moskwa.

Hokej na lodzie to jedna z najbardziej popularnych dyscyplin sportowych w Rosji. Nie ma się czemu dziwić, bo reprezentacja tego kraju, a wcześniej ZSRR ma na koncie mnóstwo sukcesów. Jednym z jego autorów był właśnie Aleksander Gierasimow. Rosjanin niemal całą zawodową karierę związany był z klubem CSKA Moskwa. Wraz z kolegami z zespołu siedmiokrotnie świętował zdobycie tytułu mistrzowskiego.

HORROR pracowników znanego klubu. W siedzibie mogło dojść do potężnej EKSPLOZJI

Sukcesy odnosił również w reprezentacji. Do największych osiągnięć Gierasimowa należy zaliczyć przede wszystkim złoty medal olimpijski z 1984 roku. Na szyi byłego hokeisty zawisły również dwa złote krążki mistrzostw świata juniorów. Wywalczył je w 1978 i 1979 roku. Po zakończeniu kariery był trenerem i dyrektorem młodzieżowej szkoły hokeja na lodzie CSKA Moskwa. Przyczyn śmierci Gierasimowa nie ujawniono.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Najnowsze