Constantin Schmid

i

Autor: screen/youtube.com/RM SPORT

Mocne słowa!

Niemiecki skoczek zły na zawody Pucharu Świata w Polsce. Podopieczny Horngachera nie gryzł się w język, mocne słowa

2022-08-09 9:04

Puchar Świata w skokach narciarskich w sezonie 2022/2023 zostanie, według kalendarza zawodów, zainaugurowany w Wiśle. Według wskazań organizatorów, sam konkurs rozgrywany będzie na igielicie, co wzbudza dość negatywny stosunek wśród członków zagranicznych reprezentacji. Krytyczne zdanie na temat występów na igielicie w Wiśle ma reprezentant Niemiec - Contantin Schmid, który nie ukrywa, że samo wydarzenie może być mało czytelne przez kibiców sportu.

Początek Pucharu Świata w sezonie 2022/2023 będzie wydarzeniem, które może stanowczo różnić się od poprzednich edycji. Wiele wskazuje na to, że zawody rozgrywane w Wiśle odbędą się na igielicie, co wzbudza dość mieszane uczucia wśród skoczków narciarskich. Sceptycznie na temat zawodów w Polsce wypowiedział się reprezentant Niemiec - Contstantin Schmid, który zaznacza, że jego zdaniem widowisko w Polsce może być mało czytelne dla kibiców.

Taką rolę odegrała Anna Lewandowska w transferze do Barcelony! Trwało to kilka tygodni, musieli zrobić to razem

Podopieczny Horngachera krytycznie o zawodach w Polsce. Mówi o kibicach

Zdaniem Schmida, cytowanego przez portal "skijumping.pl", zawody w Polsce, rozgrywane na igielicie będą dość słabym widowiskiem dla samych kibiców, którzy mogą nie zorientować się, że początek sezonu już nastąpił.

- Dobrze znamy ten układ, często trenowaliśmy w  w październiku i listopadzie na torze lodowym i igelicie. Zdarzało się też skakać w ten sposób podczas mistrzostw Niemiec. Nie mam z tym problemu. Natomiast dla kibiców może to być dziwna sytuacja. Jestem trochę sceptyczny, czy rzeczywiście będzie to właściwie postrzegane przez widzów, czy oni zrozumieją, że to już  początek Pucharu Świata. - mówi reprezentant Niemiec.

Krychowiak zadzwonił do Rybusa w sprawie zostania w Rosji. To o nim sądzi, nie ma cienia wątpliwości

Schmid szczerze o skokach na igielicie. Zwraca uwagę na duży problem

Nie da się ukryć, że brak śniegu i konieczność występów na igielicie spowodowany jest zmianami klimatycznymi, na co uwagę zwraca także sam Schmid, mówiąc, że to co się dzieje z pogodą jest wyjątkowo alarmujące.

-  Bardzo się martwię. Zmiany klimatyczne zagrażają naszej tożsamości i kulturze. Wciąż dobrze pamiętam, jak jako mały chłopiec jeździłem na nartach z tatą w Hocheck i była to sprawa oczywista. Tymczasem teraz przygotowanie stoków narciarskich wiąże się często z dużym wysiłkiem. Byłoby tragicznie, gdyby ta część naszej tożsamości zniknęła. Dlatego mam nadzieję, że politycy i społeczeństwa mogą jeszcze zmienić tę sytuację. Każdy z nas może i musi wnieść swój wkład. - mówi Niemiec.

Sonda
Czy wybierasz się na skoki w Wiśle i Zakopanem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze