Maciej Rybus

i

Autor: Cyfra Sport Maciej Rybus

Szczera rozmowa

Krychowiak zadzwonił do Rybusa w sprawie zostania w Rosji. To o nim sądzi, nie ma cienia wątpliwości

2022-08-09 8:12

Grzegorz Krychowiak postanowił powiedzieć o swoim stosunku do Macieja Rybusa, który — w odróżnieniu od niego — postanowił pozostać w Rosji po wybuchu wojny na Ukrainie. Pomocnik reprezentacji Polski, który nie tak dawno temu odszedł do Arabii Saudyjskiej, przyznał, że rozumie motywacje Rybusa o pozostaniu w PremierLidze i możliwe, że z perspektywy czasu, decyzja podjęta przez Rybusa może okazać się tą jedyną słuszną.

Grzegorz Krychowiak skontaktował się z Maciejem Rybusem! Pomocnik reprezentacji Polski w rozmowie z portalem "WP. SportoweFakty" przyznał, że ma kontakt ze swoim kolegą z czasów gry w Lokomotivie Moskwa i rozmawiali wspólnie na temat pozostania Rybusa w Rosji. Jak mówi Krychowiak, nie dziwi się postawie Rybusa i przekonuje, że sam ruch piłkarza może być przez niego po latach odbierany jako optymalne rozwiązanie, które w perspektywie opłaci się bardziej, niż nagła zmiana klubu ze względu na agresję Rosji na tereny Ukrainy.

Taką rolę odegrała Anna Lewandowska w transferze do Barcelony! Trwało to kilka tygodni, musieli zrobić to razem

Grzegorz Krychowiak szczerze o Rybusie. Nie dziwi się jego ruchowi

Mimo że Krychowiak w błyskawicznym tempie zmienił klub po tym, jak Rosja zaatakowała Ukrainę, to nie dziwi się Rybusowi, że postanowił zrobić inaczej. Jak sam mówi, dla Rybusa Rosja stała się drugim domem.

-  Maciek jest bardziej związany z Rosją niż ja. Mieszka tam od dłuższego czasu, ma żonę Rosjankę, dzieci. To dla niego drugi dom. Nie ma co się oszukiwać - wojna będzie trwała przez pewien okres, ale w pewnym momencie wszystko wróci do normy. I patrząc przez pryzmat czasu, w dalszej perspektywie, kto wie, czy jego decyzja nie okaże się lepsza, niż gdyby na siłę wywracał swoje życie zawodowe i osobiste do góry nogami - powiedział reprezentant Polski.

Trener Jakuba Kamińskiego ostro o jego debiucie. Wytknął mu polskie przywary, to musi poprawić piłkarz

Krychowiak wsparł Rybusa. Prawda wyszła na jaw

Mimo że Czesław Michniewicz podjął decyzję, żeby nie powoływać Macieja Rybusa do reprezentacji Polski, to piłkarze kadry nie mają za złe obrońcy, że pozostał w Rosji. Wręcz przeciwnie, Krychowiak powiedział, że zawodnik Spartaka Moskwa dostał dużo wsparcia, w tym od niego.

- Zadzwoniłem do Maćka po tej sytuacji i go wsparłem. Traktuje go jak przyjaciela i wiem, że nie miał łatwo. Niechęć do Rosjan jest zrozumiała - ze względu na ofiary w Ukrainie, w tym dzieci. To wszystko sprawia, że rośnie w nas złość - mówi Krychowiak w rozmowie z "WP. SportoweFakty".

Sonda
Czy Maciej Rybus powinien być powoływany do polskiej kadry?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze