Noriaki Kasai mógł skończyć tragicznie! Mrożące krew w żyłach wideo z treningu

2021-11-24 12:04
Noriaki Kasai podczas treningu w Rovaniemi
Autor: https://twitter.com/localSJresults Japoński skoczek był bliski wypadku

Noriaki Kasai nie zamierza rezygnować ze skoków narciarskich. Obecnie przebywa w Rovaniemi, gdzie trenuje z innymi zawodnikami japońskiego klubu Tsuchiya. Podczas jednej z prób na fińskim obiekcie miał spore tarapaty i musiał ratować się przed spektakularnym wypadkiem. To mogło skończyć się tragicznie dla 49-letniego skoczka.

Kasai szlifuje formę w Rovaniemi, choć trudno będzie go szukać w japońskiej kadrze na zimowe igrzyska olimpijskie w Pekinie (te już w lutym przyszłego roku). Obecna forma - niestety - nie predestynuje go nawet do powołania na zawody Pucharu Świata. Doświadczony skoczek wypada bardzo blado na tle innych, zdecydowanie młodszych, kolegów z kadry, a w kraju Kwitnącej Wiśni nikt nie da mu szans za nazwisko i sukcesy sprzed lat.  

Podczas jednego z treningów w Finlandii Kasai był blisko tragicznie wyglądającego wypadku. Już po wyjściu z progu zachwiało nim w powietrzu, a jego ciało wyraźnie wywracało się w stronę zeskoku. Na szczęście wyratował się przed ciężkim upadkiem na ziemię – właśnie swoim doświadczeniem. Filmik z całego zdarzenia opublikował „localSJresults” na Twitterze.

Sebastian Szczęsny o kulisach transferu z TVP do TVN: kosztowało to kilka nieprzespanych nocy

Noriaki Kasai odgraża się, że chce skakać nawet do Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2030 roku. Sapporo jest jednym z kandydatów do organizacji tej imprezy. A to właśnie w Sapporo w 1988 roku Kasai zaliczył debiut w Pucharze Świata. Spędził 31 sezonów z rzędu w PŚ. W poprzednim sezonie go jednak nie widzieliśmy. W karierze sięgnął po srebrny medal olimpijski na igrzyskach w Soczi. Jest też mistrzem świata w lotach z Harrachova (1992), na koncie ma też dwa brązowe medale MŚ w Val di Fiemme (2003).

Zarobki skoczków za Niżny Tagił nie powalają. W Ruce muszą zrobić skok na kasę

Sonda
Czy Kamil Stoch po raz czwarty sięgnie po Kryształową Kulę?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze