O KTÓREJ GODZINIE skoki dzisiaj piątek 21.02 PŚ Rasnov skoki narciarskie dzisiaj O której godzinie PŚ w Rasnovie O KTÓREJ są skoki dzisiaj

2020-02-21 11:53 CH, DCH
Skoki narciarskie O KTÓREJ GODZINIE dzisiaj
Autor: Cyfra Sport Skoki narciarskie O KTÓREJ GODZINIE dzisiaj

Skoki dzisiaj O KTÓREJ GODZINIE są skoki narciarskie w piątek 21.02 PŚ w Rasnovie GODZINA skoki narciarskie O KTÓREJ GODZINIE są dzisiaj skoki w piątek PŚ Rasnov O KTÓREJ GODZINIE skoki dzisiaj. Mało jest skoczni na świecie, gdzie w wielkich zawodach nie triumfował jeszcze nasz reprezentant. Do nich należy obiekt w Rasnovie (K90, HS 97) w środkowej Rumunii. Okazja do pierwszego zwycięstwa nadarza się w piątek. Pierwszy konkurs w Rasnovie już dzisiaj 21 lutego. O KTÓREJ GODZINIE skoki dzisiaj PŚ Rasnov O KTÓREJ dzisiaj skoki narciarskie 21.02.

SKOKI dzisiaj O KTÓREJ GODZINIE są skoki dzisiaj 21.02 piątek

PŚ Rasnov to wielka szansa dla Rumunii. FIS w tym roku postanowił zaufać tamtejszej federacji i powierzył jej organizację zawodów najwyższej rangi. Rumuni chcąc zapewnić wspaniałą i nową rozrywkę, postanowili wpuścić na całą imprezę kibiców za darmo. Dlatego też fani mogą bez żadnej opłaty obejrzeć występy najlepszych skoczków na świecie. Choć część czołowych zawodników nie pojechała do Rasnov, to nasi reprezentanci nie odpuścili. Oznacza to, że Dawid Kubacki powalczy, by wrócić na podium klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Obecnie zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni plasuje się na czwartej lokacie i traci 60 punktów do Ryoyu Kobayashiego. Japończyk w Rumunii jednak się nie pojawił. Liderem pozostaje Stefan Kraft z Austrii. Za jego plecami znajduje się Karl Geiger z Niemiec. Czwartkowe kwalifikacje wygrał z kolei szósty w ogólnym zestawieniu Norweg Marius Lindvik.

SKOKI O KTÓREJ GODZINIE dzisiaj skoki narciarskie w piątek 21.02

PŚ w Rasnovie: O której godzinie? Informacje poniżej. Już dzisiaj w Dolinie Carbunarii po raz pierwszy w historii odbędą się konkursy Pucharu Świata mężczyzn. Skocznia zbudowana jeszcze przed wojną, przeszła modernizację w 2011 roku, a od tej pory odbyły się tam m.in. letnie GP mężczyzn w 2018 roku, kilka edycji PŚ kobiet, a także MŚ juniorów 2016. W żadnej z imprez tej rangi Polak ani Polka nie stanęli na najwyższym stopniu podium. W dwóch konkursach letniego Grand Prix 2018 blisko zwycięstwa byli Piotr Żyła (drugi w pierwszym konkursie) i Dawid Kubacki (trzeci nazajutrz). Zwyciężał jednak Karl Geiger. - Skocznia w Rasnovie jest naprawdę fajna, więc fajnie mi się skakało – powiedział wówczas w swoim stylu Piotr Żyła. Rasnov to drugie i ostatnie miejsce w tym sezonie (po Predazzo), gdzie rywalizacja rozegra się na skoczni tzw. normalnej. Taki obiekt sprzyja zwłaszcza tym, którzy dysponują mocnym odbiciem z progu. - W polskiej reprezentacji największy „power” przy wyjściu z progu ma Piotrek Żyła, ale nie wykorzystuje go na tyle, na ile by mógł - mówił nam znakomity trener młodzieży Jan Szturc. - Dawid Kubacki ma odbicie może słabsze, ale wykorzystuje je maksymalnie. Gospodarze imprezy liczyli na to, że właśnie u nich odbędzie się tysięczny konkurs indywidualny w historii Pucharu Świata. Odwołane zawody w Ruce i Willingen sprawiły jednak, że ten honor przypaść ma skoczni w Lahti (1 marca). Do Rumunii trener Michał Doleżal zabrał Dawida Kubackiego, Kamila Stocha, Piotra Żyłę i Jakuba Wolnego z kadry A, zaś z kadry B - Klemensa Murańkę, Aleksandra Zniszczoła i Pawła Wąska (zajął ostatnio dwukrotnie 2. lokatę w Pucharze Kontynentalnym).

O KTÓREJ GODZINIE są skoki dzisiaj 21 lutego

Szóstka Polaków awansowała do pierwszego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Rasnovie (K90) w Rumunii. Dawid Kubacki, Kamil Stoch i Piotr Żyła zajęli miejsca 6., 7. i 11., uzyskując odległości odpowiednio 95, 99 i 95 m. Stoch podparł się lewą dłonią po lądowaniu. Wcześniej był najlepszy w drugiej serii treningów. Kwalifikacje wygrał Austriak Stefan Kraft (98,5 m) z minimalną przewagą nad Norwegiem Lindvikiem (98 m) i Niemcem Eisenbichlerem (101 m). Ten ostatni pobił o pół metra oficjalny rekord skoczni (nieoficjalny wynosi 105,5 m). Awansowali także Jakub Wolny (89 m), Klemens Murańka (85 m) i Aleksander Zniszczoł (84,5 m).

PŚ Rasnov O KTÓREJ GODZINIE skoki dzisiaj piątek 21.02

Pierwszy konkurs Pucharu Świata na skoczni w Rasnovie już w piątek 21 lutego. Początek o godzinie 14.00. Transmisja tv na żywo na antenach TVP 1 i TVP Sport. Stream online na stronie sport.tvp.pl. Portal sport.se.pl zaprasza na relację na żywo online.

Najnowsze