Świeczka, znicz

i

Autor: Pixabay zdjęcie ilustracyjne

Hokej na lodzie

Ogromna tragedia w świecie hokeja. Nie żyje 18-letni zawodnik, tego nikt nie mógł się spodziewać

2022-12-20 18:32

Ludzka śmierć zawsze niesie za sobą ogromne cierpienie. Szczególnie bolesne jest to jednak wówczas, gdy umiera osoba młoda. Niestety, świadkami takiego – jakże przykrego – zdarzenia byliśmy w ostatnim czasie w Kanadzie. W wieku zaledwie 18 lat zmarł bowiem hokeista Abakar Kazbekow. Jako pierwsze o tej ogromnej tragedii poinformował jego zespół London Knights oraz władze kanadyjskiej ligi Ontario Hockey League.

18-letni Abakar Kazbekow dołączył do drużyny London Knights w zeszłym roku. W ostatni piątek brał jeszcze udział w ligowym meczu swojego zespołu przeciwko Owen Sound Attack (5:2). Jego niespodziewana śmierć była dla wszystkich ogromnym szokiem. Jak poinformowały lokalne media, urodzony w Moskwie nastolatek wypadł z budynku mieszkalnego. Jak do tej pory nie stwierdzono udziału osób trzecich, dochodzenie w sprawie śmierci Rosjanina wciąż jednak trwa. O tragicznej śmierci 18-latka jako pierwszy poinformował jego klub, a także władze kanadyjskiej ligi Ontario Hockey League.

„Ontario Hockey League oraz klub London Knights z ogromnym żalem zawiadamiają o śmierci zawodnika Abakara Kazbekowa. Abakar był cenionym członkiem zespołu od 2021 roku. Nasze myśli są teraz wraz z jego najbliższymi: rodziną, przyjaciółmi oraz kolegami z zespołu.” – możemy przeczytać w opublikowanym oświadczeniu.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze