Wielki skandal

Ordynarny gest Niemki w kierunku pięknej Polki. Okropne obrzydlistwo! Nasza zawodniczka została okrutnie oszukana

2023-03-02 9:58

Na mistrzostwach świata w Planicy odbywają się rzecz jasna nie tylko skoki narciarskie, ale również inne konkurencje. Wiele medali do zgarnięcia jest w biegach narciarskich, choć o krążkach dla Polski możemy jedynie pomarzyć. Nadzieją na lepszą przyszłość jest Izabela Marcisz. Reprezentantka Polski po sprincie może mówić o wielkim pechu, bo została niesprawiedliwie potraktowana przez sędziów, a w dodatku zobaczyła ordynarny gest w wykonaniu rywalki.

Biegi narciarskie były w pewnym momencie jedną z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w Polsce. Wszystko za sprawą Justyny Kowalczyk, która zdobywała mnóstwo medali na najważniejszych imprezach. Niestety po wielkiej mistrzyni nie przyszli następcy i na razie musimy czekać na kolejne sukcesy w tej dyscyplinie. Nadzieją na "lepsze jutro" jest Izabela Marcisz. 22-latka w rywalizacji juniorów radziła sobie znakomicie.

Obrzydliwy gest Niemki w kierunku Polki. Skandal jakich mało

Teraz miała okazję wystąpić na mistrzostwach świata seniorów. Jedną z konkurencji, w których brała udział był sprint. Podczas tego biegu często dochodzi do kontaktu między zawodnikami i upadków. Również w ćwierćfinale z udziałem Polki nie zabrakło takich obrazków. Równowagę straciła Victoria Karl i zdaniem sędziów to właśnie Marcisz przyczyniła się do upadki Niemki, co poskutkowało dyskwalifikacją. Jak się okazało, kara była niesłuszna, bo Polka nie ponosiła żadnej winy w całej sytuacji, co pokazały telewizyjne powtórki.

Jakby niesprawiedliwości było mało, Marcisz na swoim Instastories pokazała nagranie, które pokazuje obrzydliwe zachowanie reprezentantki Niemiec. Karl dwukrotnie pokazała środkowy palec. Najpierw w kierunku kamery, a następnie w kierunku Polki. - Emocje emocjami, ale to chyba żadne usprawiedliwienie. Nie tylko ja nie zgadzam się z tą decyzją. Dyskwalifikacja i żółta kartka, zasady fair-play? - napisała na Instastories Marcisz. Karl nie została nawet upomniana przez FIS za swoje zachowanie.

Victoria Karl

i

Autor: Instagram/izabelamarcisz
Halvor Egner Granerud sprowokowany przez norweskie media. Skomentował mistrzostwo Piotra Żyły
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze