Dawid Kubacki

i

Autor: AP PHOTO Dawid Kubacki

historyczny konkurs

Piekielnie ważne wieści przed skokami w Rasnovie! Na skoczków czekają ogromne zmiany, historyczny konkurs

2023-02-14 8:48

Po zakończeniu zmagań w Lake Placid, większość zawodników już może myśleć o kolejnych konkursach Pucharu Świata 2022/23, które odbędą się w Rasnovie. Jak się jednak okazuje, na kilka dni przed przyjazdem zawodników, czekają na nich ogromne zmiany. Rumuński obiekt doczekał się bowiem wreszcie sztucznego oświetlenia, dzięki czemu niebawem czeka nas historyczny, pierwszy konkurs w Rasnovie, podczas którego zawodnicy będą mogli skakać przy świetle reflektorów.

Kluczowa faza sezonu 2022/23 Pucharu Świata zbliżają się wielkimi krokami. Po skokach w amerykańskim Lake Placid, skoczkowie wybiorą się do Rumunii, by rywalizować na obiekcie w Rasnovie. Jak się okazuje, nie wybiorą się tam najlepsi polscy skoczkowie. Wszystko ze względu na zbliżające się mistrzostwa świata w Planicy. Na tych z kolei, którzy pojawią się na rumuńskiej skoczni, czeka ogromna niespodzianka i historyczny konkurs. 

Ogromne zmiany przed skokami w Rasnovie! Na skoczków czeka prawdziwa niespodzianka

Rumuński obiekt po latach oczekiwań wreszcie doczekał się bowiem sztucznego oświetlenia, co otwiera sporo możliwości przed organizatorami konkursu. Jak poinformował portal "skijumping.pl", reflektory zamontowane na skoczni w Rasnovie pochodzą z Austrii, a ich zakup oraz przetransportowanie pochłonęły niemalże 500 tysięcy euro. Dzięki temu jednak pogodzenie zawodów mężczyzn i kobiet będzie o wiele łatwiejsze. 

Piekielnie ważne wieści przed skokami w Rasnovie! Na skoczków czekają ogromne zmiany, historyczny konkurs

Piątkowe kwalifikacje panów zaplanowane są na piątek 17 lutego na godzinę 16:45 i odbędą się najpewniej już przy sztucznym oświetleniu. Historyczny, pierwszy konkurs mężczyzn przy świetle reflektorów na skoczni w Rasnovie będzie miał miejsce z kolei w sobotę 18 lutego, o godzinie 16:20. Wtedy rozpocznie się I seria konkursu. 

Sonda
Czy Kamil Stoch wróci jeszcze do wielkiej formy?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze