Piotr Żyła w pięknym stylu wygrywa letnie mistrzostwo Polski! Zachwyty nad 17-latkiem

2021-10-28 22:43
Piotr Żyła
Autor: Marek Zieliński / SE Piotr Żyła

W czwartek 28 października odbyły się letnie mistrzostwa Polski w skokach narciarskich. Piotr Żyła pokazał, że znów jest w świetnej formie i wygrał zawody ze sporą przewagą nad resztą stawki. Wzrok wszystkich przykuł jednak 17-letni Jan Habdas, który zajął 6. miejsce. Kamil Stoch daleko od podium.

Kamila Karpiel (AZS Zakopane) i Piotr Żyła (WSS Wisła w Wiśle) zdobyli w Zakopanem tytuły mistrzów Polski w skokach narciarskich na igelicie. Konkurs otwarty wśród kobiet wygrała Francuzka Josephine Pagnier. Srebrne medale wywalczyli Nicole Konderla (KS AZS AWF Katowice) i Klemens Murańka (TS Wisła Zakopane), a na trzecim stopniu podium krajowego czempionatu stanęli Kinga Rajda (KS AZS AWF Katowice) oraz Tomasz Pilch (WSS Wisła w Wiśle) i broniący tytułu Dawid Kubacki (TS Wisła Zakopane).

Spośród innych wyników warto wyróżnić Jana Habdasa, który mimo ledwie 17 lat nawiązał walkę z najlepszymi i wraz z Tomaszem Pilchem oddał najdłuższy skok w konkursie – uzyskał 106,5 metrów ustanawiające rekord Średniej Krokwi. Ostatecznie zajął on 6. lokatę, wyprzedzając m.in. Kamila Stocha, najlepszego obecnie polskiego skoczka, który uplasował się tuż za nim.

Kamil Stoch może przeżywać wielką radość. Czekał na to latami, niebawem wszystko się wyjaśni

Tytułu wywalczonego indywidualnie w ubiegłym roku broniła Joanna Szwab, która konkurs zakończyła na dziewiątym miejscu. W rywalizacji na HS-105 wystartowało 80 zawodniczek (17) i zawodników (63) z Polski oraz Czech, Francji, Słowacji, Słowenii i Stanów Zjednoczonych.

Piotr Żyła powtórzy złoto z MŚ na igrzyskach! Oto medalowa prognoza na Pekin 2022

W piątek rozegrany będzie konkurs drużynowy. Seria próbna ma się rozpocząć o godz. 11:00 Pierwsza konkursowa o 11:45. Pierwotnie krajowy czempionat na igelicie miał zostać przeprowadzony 9 lipca, w dniu oficjalnego otwarcia przebudowanego kompleksu Średniej Krokwi im. Bronisława Czecha w Zakopanem, jednak zbyt silne podmuchy wiatru pokrzyżowały plany organizatorów.

Sonda
Czy Piotr Żyła może być zaliczany do najlepszych skoczków w historii Polski?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze