Thomas Thurnbichler, Piotr Żyła

i

Autor: Cyfrasport/AP Photo Thomas Thurnbichler, Piotr Żyła

powiedział o tym wprost

Piotr Żyła wyłożył kawę na ławę. Powiedział, co myśli o pracy z Thurnbichlerem, stanowcze słowa mistrza świata

2023-05-15 12:43

Piotr Żyła obronił w minionym sezonie tytuł mistrza świata na skoczni normalnej w Planicy, mimo że polska kadra do sezonu przygotowywała się w zdecydowanie inny sposób, niż w ostatnich latach. Współpraca z Thomasem Thurnbichlerem przyniosło sporo ciekawych efektów i fani zastanawiają się, czy teraz, gdy zawodnicy i trener już się poznali, te efekty będą jeszcze lepsze. Piotr Żyła w rozmowie z portalem WP SportoweFakty ocenił dotychczasową pracę Austriaka.

Piotr Żyła to jeden z najlepszych zawodników reprezentacji Polski w skokach narciarskich, co udowodnił także w sezonie 2022/23, sięgając po złoty medal mistrzostw świata i zajmując 6. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Niestety, być może sukcesów byłoby więcej, gdyby nie wielkie problemy, z jakimi musiał zmagać się pod koniec sezonu. Ostatecznie jednak zarówno on, jak i sztab szkoleniowy, na którego czele rok temu stanął Thomas Thurnbichler, mają powody do zadowolenia. Thurnbichler przychodząc do reprezentacji Polski z jednej strony miał do dyspozycji świetnych, doświadczonych zawodników, z drugiej natomiast był to jego debiut jako samodzielnego trenera seniorskiej kadry. Na temat współpracy z Austriakiem Piotr Żyła stanowczo wypowiedział się w rozmowie z WP SportoweFakty.

Piotr Żyła powiedział bardzo ważną rzecz o pracy z Thurnbichlerem

W świecie skoków trwa ożywiona dyskusja o kwotach startowych, które mają zostać zreformowane. Pomysł FIS sprawi, że większe reprezentacje będą miały mniej miejsc w Pucharze Świata. Piotr Żyła z rozbrajającą szczerością wyznał, że skoczkowie w tej sprawie mają niewiele do powiedzenia i wolał skupić się na tym, na co ma wpływ. Zapytany o pracę w z austriackim szkoleniowcem wyznał, że wizja trenera i zawodników się zgadza.

 – Współpracuje nam się bardzo dobrze. Mamy wspólny pomysł na to, jak mają wyglądać skoki i to jest najważniejsze. A jaki on ma pomysł? On sam wie to najlepiej. Ma swój plan, którego się trzyma i jak pokazała zeszła zima, jest on na tyle dobry, że możemy osiągać dobre wyniki – wyjawił Piotr Żyła. Jest więc nadzieja, że przyszły sezon będzie co najmniej tak dobry, jak ten poprzedni.

Zyła po zdobyciu MŚ
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze