Piotr Żyła zgarnął FORTUNĘ za mistrzostwo! Co za kasa! Ogromna suma

2021-02-27 18:57 PSt
Piotr Żyła
Autor: SE Piotr Żyła

Piotr Żyła został w sobotnie popołudnie sensacyjnym mistrzem świata na średniej skoczni w Oberstdorfie. Polak był bezkonkurencyjny w serii pierwszej, w finałowej potwierdził natomiast swoją wyśmienitą dyspozycję. Oprócz wywalczonego tytułu urodzony w Cieszynie skoczek zgarnie też sporą sumę pieniędzy.

34-latek jest bez wątpienia największym pozytywnym zaskoczeniem sobotniego konkursu. W pierwszej serii poszybował aż 105 metrów i z bezpieczną przewagą górował nad konkurentami. W serii finałowej wylądował 2,5 metra bliżej, ale mimo to wyprzedził drugiego w klasyfikacji Karla Geigera o 3,6 punktu, dzięki czemu zgarnął tytuł mistrza świata!

Czyste SZALEŃSTWO Piotra Żyły! KRZYKI, wycie i śmiech. Zdradził, że się NAŻŁOPAŁ

Wywalczony przez Żyłę tytuł wiążę się także z potężną nagrodą finansową. Polski skoczek za zwycięstwo otrzyma bowiem aż 28 000 franków szwajcarskich. W przeliczeniu na polską walutę jest to nieco ponad 115 000 złotych! Nieźle zarobił także Dawid Kubacki, który zajmując ostatecznie 5. lokatę wzbogacił się o 4 200 franków, a więc ponad 17 000 złotych.

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze