Planica, Skocznia Letalnica, skoki narciarskie

Planica 7: Ostatni skalp Stocha. Polak wygrał Planica 7. Klasyfikacja generalna [WYNIKI]

2018-03-25 13:58

W tym roku po raz pierwszy na zakończenie sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich odbył się cykl Planica 7. Zawodnicy stanęli przed szansą oddania siedmiu skoków, a suma zdobytych w Planicy punktów ułożyła ranking końcowy. Przez długi czas prowadził w niej Johann Andre Forfang, ale w ostatnim konkursie pokonał go nie kto inny, jak Kamil Stoch.

W czwartek 22 marca rozpoczął się ostatni weekend z Pucharem Świata w skokach narciarskich. Przed jego startem wiadomym było, że Kryształową Kulę odbierze Kamil Stoch. Przed zawodami w Słowenii pozostawały nieliczne niewiadome. Na skoczków czekał cykl Planica 7. Od czwartku prowadził w nim Johann Andre Forfang przed polskim skoczkiem.

Stochowi nie udało się odrobić zbyt wielu punktów w piątkowym i sobotnim konkursie. Przed niedzielną rywalizacją Polak tracił do Norwega ponad 20 punktów. Całą stratę zniwelował niemal już w pierwszy skoku ostatnich zawodów w sezonie. W rundzie finałowej znów okazał się lepszy od Forfanga i to Stoch został zwycięzcą Planica 7.