Dawid Kubacki

i

Autor: Paweł Skraba / SUPER EXPRESS Dawid Kubacki

Ciężko uwierzyć

Polacy okrutnie skrzywdzeni podczas MŚ w Planicy. Przecież to jest skandal! Liczby mówią wszystko

2023-03-03 19:03

Walka o mistrzostwo świata w skokach narciarskich niestety nie zawsze zależy jedynie od umiejętności poszczególnych zawodników. Skoki, jak mało która dyscyplina, jest uzależniona od warunków atmosferycznych, a przy tym także od decyzji jury, które na te warunki stara się jakoś reagować z różnymi skutkami. Statystyki po pierwszej serii konkursu na skoczni dużej na mistrzostwach świata w Planicy pokazują, jak ogromnego pecha mieli nasi zawodnicy.

Wiatr to coś, na co jury skoków narciarskich nie ma żadnego wpływu. Wpływ mają oni jednak na to, kiedy i w jakich warunkach wypuszczą zawodnika czekającego na skok oraz na ustawienie belki – im gorszy wiatr, tym wędruje ona wyżej, by ułatwić oddanie dalszego skoku i odwrotnie: belka jest obniżana, gdy wiatr może ponieść skoczka „zbyt daleko”. Czasami trudno jest podjąć słuszną decyzję i wydaje się, że jury zbytnio pospieszyło się z obniżeniem belki, gdy warunki poprawiły się tylko na chwilę, przez co czołówka skakała przy wietrze w plecy i niższej belce.

Polacy skrzywdzeni. Skakali w najgorszych warunkach

Jak policzył Adam Bucholz z portalu Skijumping.pl, polscy skoczkowie mieli najgorsze warunki w pierwszej serii konkursowej na MŚ w Planicy na dużej skoczni! Przedstawił to w dość wymowny sposób, prezentując ile łącznie punktów rekompensaty za niekorzystny wiatr mieli zawodnicy z danej reprezentacji. Co więcej, najgorsze warunki ze wszystkich mieli... Dawid Kubacki i Anze Lanisek.

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze