Justyna Kowalczyk

Autor: Eastnews Justyna Kowalczyk

PŚ w Kuusamo: Justyna Kowalczyk znów bardzo daleko. Królowa szuka formy

2015-11-28 16:00

Justyna Kowalczyk to legenda polskiego sportu, ale początek sezonu w jej wykonaniu jest po prostu fatalny! Dwukrotna mistrzyni olimpijska znów zajęła w fińskim Kuusamo 29. miejsce, tym razem w biegu na 5 kilometrów stylem łyżwowym.

Puchar Świata ruszył w piątek - Kowalczyk odpadła już w ćwierćfinale i zajęła 29. miejsce. Na tej samej pozycji uplasowała się dzisiaj. Nieżle poszło jej tylko do pierwszego pomiaru czasu, gdzie miała dziesiąty czas. Wygrała Norweżka Therese Johaug. Justyna Kowalczyk straciła do niej aż 52 sekundy. Kolejne dwa miejsca na podium zajęły Szwedki: druga była Charlotte Kalla, trzecia Ida Ingemarsdotter.

Justyna Kowalczyk odpadła w 1/4 finału sprintu

W niedzielę zawodniczki czeka bieg na 10 km klasykiem, To koronna konkurencja Justyny Kowalczyk. W Kuusamo jest o co walczyć - trzydniowa rywalizacja to tzw. Ruka Triple. Za wygraną w klasyfikacji tego minicyklu jest 200 dodatkowych punktów w Pucharze Świata.