PŚ w Willingen: Ile zarobił Kamil Stoch w Willingen Five?

2018-02-04 13:50 Łukasz Biernacki
Kamil Stoch
Autor: East News Kamil Stoch niedługo zostanie ojcem?

Kamil Stoch ma za sobą całkiem udany weekend. Co prawda lider polskich skoczków ani razu nie zajął najwyższego miejsca na podium, lecz i tak pokazał się ze świetnej strony przed nadchodzącymi igrzyskami olimpijskimi w Pjonczangu oraz... zarobił całkiem pokaźną kwotę! Zobacz, ile zarobił podczas weekendu w Willingen.

Puchar Świata w Willingen już za nami! Polscy skoczkowie zapewnili kibicom wielkie emocje, które towarzyszyły nam aż do samej końcówki niedzielnego konkursu, kiedy to Johann Andre Forfang wyprzedził prowadzącego Kamila Stocha i drugiego Piotra Żyłę.

Mimo wszystko Polacy wydają się być w wyjątkowo dobrej formie tuż przed nadchodzącymi igrzyskami olimpijskimi. Aż czterech z nich znalazło się w niedzielę w czołowej dziesiątce konkursu. Najlepszym w polskiej ekipie był Kamil Stoch, który za zajęcie drugiego miejsca w niedzielę otrzymał... 8 tysięcy franków szwajcarskich!

To nie wszystko jeśli chodzi o weekendowy zarobek Stocha. Skoczek zarobił w Willingen 2 tysiące euro za wygraną w kwalifikacjach, łącznie aż 13 tysięcy franków szwajcarskich za miejsca w konkursie, a za sam triumf w Willinegn Five 25 tysięcy euro, co daje... łącznie ok. 160 tysięcy złotych! Co więcej, "Orzeł z Zębu" znów prowadzi w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Zobacz też: Jan Ziobro ponownie zaatakował: Wbili mi nóż w plecy!

Najnowsze