RADOŚĆ Apoloniusza Tajnera. Prezes PZN jest zdrowy i zakończył kwarantannę

2020-06-27 8:58 MD, DCH
Apoloniusz Tajner
Autor: CyfraSport Apoloniusz Tajner

Po tym, jak kilka dni temu okazało się, że Adam Małysz zachorował na koronawirusa, wszyscy, którzy mieli w ostatnim czasie z nim kontakt, musieli udać się na kwarantannę i poddać się testom. W gronie tym znajdował się także prezes Polskiego Związku Narciarskiego, Apoloniusz Tajner (66 l.). W sobotę 27 bm. poznał wynik testu pobranego dwa dni wcześniej. Jest negatywny, podobnie jak wyniki pozostałych osób z PZN, które miały kontant z Małyszem 18 czerwca w Krakowie.

O swoim zakażeniu Adam Małysz poinformował za pośrednictwem Facebooka. - Witajcie kochani. Tydzień zaczynam niezbyt dobrą wiadomością. Po tym, jak jedna z osób, z którymi miałem kontakt w ostatnich dniach, miała pozytywny wynik testu na Covid-19, zdecydowałem poddać się badaniu. Okazało się, że zachorowałem na koronawirusa. Na szczęście na razie choroba przebiega bezobjawowo. Mam nadzieję, że tak będzie do wyzdrowienia - napisał były skoczek.

KORONAWIRUS szaleje, a oni grają w piłkę. Reprezentanci Polski mają się czego obawiać

Sporo osób z otoczenia Małysza poznało wcześniej wyniki swoich testów - negatywny rezultat dały chociażby badania przeprowadzone w środę wśród skoczków w Wiśle. Najdłużej na kwarantannie czas spędzał Apoloniusz Tajner. Mógł ją zakończyć w sobotę, gdy otrzymał negatywny wynik testu przeprowadzonego przez krakowski sanepid.

Prezes chciał oddać głos w pierwszej turze wyborów prezydenckich, ale wymuszone odosobnienie sprawiło, że nie zdołał na czas uaktualnić swojego adresu zamieszkania ani zgłosić chęci głosowania korespondencyjnego.

- Ale będę gotowy na druga turę - zadeklarował "Super Expressowi".

Najnowsze