Thomas Thurnbichler

i

Autor: Twitter/Polski Związek Narciarski Thomas Thurnbichler

Rodak Stefana Horngachera nowym trenerem polskich skoczków! Potwierdziły się doniesienia, Tajner miał rację

2022-04-05 16:18

Oficjalnie dobiegło końca zamieszanie w polskich skokach narciarskich! Nowym trenerem reprezentacji zgodnie z ostatnimi doniesieniami został Thomas Thurnbichler. 32-latek zastąpi w tej roli Michala Doleżala, a Polski Związek Narciarski postanowił przybliżyć jego sylwetkę w specjalnym materiale wideo.

Zakończony 27 marca olimpijski sezon był w wykonaniu polskich skoczków rozczarowujący. Pozycja Michala Doleżala po dwóch świetnych latach mocno osłabła i głośno mówiło się o rozstaniu z czeskim trenerem. Nie uratował go nawet brązowy medal przywieziony z Pekinu przez Dawida Kubackiego. Podczas ostatniego weekendu sezonu w Planicy wybuchła prawdziwa burza. 44-latek ogłosił po pierwszym z trzech słoweńskich konkursów (w piątek), iż po zakończeniu sezonu zakończy pracę z reprezentacją Polski. Liderzy kadry - Kamil Stoch, Piotr Żyła i Dawid Kubacki - oburzyli się działaniami Polskiego Związku Narciarskiego, który rozstał się z Czechem w nie najlepszym stylu. Doświadczeni skoczkowie chcieli walczyć o trenera, ale działacze byli niewzruszeni i kilka dni po powrocie do Polski potwierdzili rozstanie z Doleżalem. Powstała spora niewiadoma, kto przyjdzie w jego miejsce, ale od kilku dni faworyt był tylko jeden.

Nie uwierzycie, kim jest brat Thomasa Thurnbichlera! Cała prawda wyszła na jaw, kibice w Polsce mogą go pamiętać

Sonda
Czy Thomas Thurnbichler będzie dobrym następcą Michala Doleżala?

Thomas Thurnbichler oficjalnie trenerem polskich skoczków

Po rozwiązaniu afery z Doleżalem wydawało się, że związek nie będzie w stanie mocniej namieszać, ale stało się inaczej. Apoloniusz Tajner poinformował w rozmowie z Eurosportem, że Thomas Thurnbichler zostanie nowym trenerem polskich skoczków, a kilka godzin później PZN zaprzeczył tej informacji! Kibice wpadli w konsternację, którą wzmacniały kolejne komunikaty. W pierwszy weekend kwietnia o Thurnbichlerze jako trenerze Polaków pisały austriackie media, a nawet Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS)! Mimo to, polska federacja milczała i utrzymywała stan niepewności. Dopiero we wtorek pojawił się oficjalny komunikat.

Thomas Thurnbichler wkurzył organizatorów konkursu w Bischofshofen. Wszystko przez jeden skok, który przeszedł do historii

"Pamiętajcie, z Prezesem się nie dyskutuje, bo Prezes ma czasem rację. Potwierdzamy doniesienia Austriackiego Związku Narciarskiego i Międzynarodowej Federacji Narciarskiej dot. Thomasa Thurnbichlera - oficjalnie poznajcie nowego trenera Kadry Narodowej A w skokach narciarskich" - poinformował oficjalny profil Polskiego Związku Narciarskiego na Twitterze.

Dawid Kubacki o zakończonym sezonie olimpijskim
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze