Marius Lindvik

Autor: Cyfra Sport Marius Lindvik

Stękała najlepszym z Polaków! Norweskie podium w Zakopanem, Stoch i Kubacki daleko

2021-01-17 17:46

Nie był to tak udany konkurs dla polskich zawodników, jak moglibyśmy się tego spodziewać. W pierwszej dziesiątce konkursu indywidualnego znalazł się jedynie Andrzej Stękała. Najlepszy w niedziele okazał się natomiast Marius Lindvik, który w drugiej serii popisał się znakomitym skokiem. Dawid Kubacki i Kamil Stoch zanotowali gorsze występy.

Niewiele dzieliło polskich kibiców od euforii w sobotni wieczór. Biało-czerwoni przez niemal cały konkurs drużynowy prowadzili, ale o "porażce" zadecydował gorszy skok Andrzeja Stękały, który trafił na fatalne warunki. W ostatecznym rozrachunku Polacy zajęli drugie miejsce za Austriakami, ale postawa podopiecznych Michala Doleżala dawała nadzieje, że w niedzielę będzie co świętować.

Niestety konkurs indywidualny nie potoczył się dla naszych zawodników tak, jak można było się tego spodziewać. Oczekiwania spełnił jedynie Andrzej Stękała, który po skokach na odległość 134 i 136,5 metra zajął 5. miejsce, co było wyrównaniem jego najlepszego osiągnięcia. Stękała był jednocześnie jedynym Polakiem sklasyfikowanym w czołowej dziesiątce.

Tuż za nią uplasował się Kamil Stoch. Mistrz z Zębu zajął 11. lokatę (134,5 oraz 134 metry), ale na pewno spodziewał się po zawodach więcej. Jednak i tak udało mu się odrobić nieco strat do Halvora Egnera Graneruda, który zepsuł swój drugi skok. Lider Pucharu Świata osiągnął zaledwie 127,5 metra i został sklasyfikowany dopiero na 23. miejscu.

Najlepszy w Zakopanem okazał się Marius Lindvik. Norweg w obu próbach poszybował daleko. Najpierw skoczył 135 metrów, a w drugiej serii huknął 145,5 metra, co dało mu triumf. Tuż za nim uplasował się natomiast Anze Lanisek, który był o krok od swojego pierwszego zwycięstwa w Pucharze Świata. Podium uzupełnił Robert Johansson.