Piotr Żyła

i

Autor: AP PHOTO Piotr Żyła

Wymowny obrazek

Stefan Horngacher nagle podszedł do Piotra Żyły. Potem stało się to, wszystko uchwyciły kamery

2022-12-30 12:32

Piotr Żyła od początku sezonu Pucharu Świata prezentuje się rewelacyjnie i zajmuje najwyższe lokaty. Dobrą dyspozycję potwierdził również podczas pierwszego konkursu Turnieju Czterech Skoczni. W Oberstdorfie reprezentant Polski przegrał jedynie z Halvorem Egnerem Granerudem. Radość Żyły po zajęciu drugiego miejsca była ogromna, o czym przekonał się również Stefan Horngacher.

Piotr Żyła jest niczym wino, im starszy tym lepszy. Widać to również w trwającym sezonie Pucharu Świata w skokach narciarskich. Od początku zmagań wiślanin prezentuje się bardzo dobrze i zajmuje wysokie miejsce w klasyfikacji generalnej. Według ekspertów typowany był również do czołowych lokat w Turnieju Czterech Skoczni. Żyła bardzo szybko potwierdził, że faktycznie może liczyć się na tej imprezie.

Horngacher podszedł do Żyły. Wszystko uchwyciły kamery

Podczas konkursu w Oberstdorfie oddał dwa solidne skoki, które pozwoliły mu zająć miejsce na podium. Fenomenalnego Halvora Egnera Graneruda nie udało mu się co prawda pokonać, ale zajął drugie miejsce i ma dobrą pozycję wyjściową, aby powalczyć o Złotego Orła. Żyła był niebywale uradowany ze swoich skoków w Oberstdorfie i po drugiej próbie zaczął wręcz szaleć. Przekonał się o tym również były trener biało-czerwonych, Stefan Horngacher.

Dziennikarz TVP Sport, Patryk Pancewicz nagrał moment po konkursie, kiedy to do cieszącego się z podium Żyły podszedł właśnie austriacki szkoleniowiec. Polski skoczek nie zastanawiał się zbyt długo, przybił z Horngacherem "piątkę" oraz na sekundę się przytulili. Na twarzach obu gościł uśmiech. Rywalizacja rywalizacją, ale panowie nie zapomnieli o wzajemnym szacunku.

Sonda
Czy Piotr Żyła wygra Turniej Czterech Skoczni?
Skokomania | 28.12.2022

Jaki naprawdę był rok 2022 w sporcie? Kto zabłysnął najbardziej, a kto srogo zawiódł?

Posłuchaj podsumowania roku w podcaście SUPER SPORT!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze