Stefan Horngacher

i

Autor: East News Stefan Horngacher

klamka zapadła

Stefan Horngacher otrzymał potężny cios tuż po zakończeniu sezonu! Trener Niemców nic nie może zrobić, to już postanowione

2023-04-13 16:32

Tuż po zakończeniu sezonu 2022/23 Pucharu Świata w skokach narciarskich, Stefan Horngacher miał mnóstwo rzeczy do przemyślenia. Jego podopieczni nie radzili sobie najlepiej w ostatnich miesiącach, co zmusiło austriackiego trenera do zapowiedzi prawdziwej rewolucji. Teraz jednak Horngacher otrzymał mocny cios, z którym będzie musiał sobie poradzić. Chodzi o jego sztab szkoleniowy.

Ubiegły sezon Pucharu Świata nie poszedł po myśli ani Stefana Horngachera, ani jego podopiecznych z reprezentacji Niemiec. Austriacki szkoleniowiec nie ukrywał więc po zakończeniu zmagań w kampanii 2022/23, że w szeregach naszych zachodnich sąsiadów musi dojść do niemałej rewolucji, jeśli nie chcą oni, aby sytuacja z zakończonego niedawno sezonu się powtórzyła. Kilka dni później Stefan Horngacher musiał pogodzić się z wielkim ciosem, jaki został mu zadany. Chodzi o jednego z trenerów, z którym Austriak pracował do tej pory przy reprezentacji Niemiec.

Stefan Horngacher już nic nie może zrobić! Klamka zapadła, trener niemieckich skoczków musi się z tym pogodzić

- Bernhard Metzler, bo o nim mowa, w ostatnim czasie współpracował ze Stefanem Horngacherem, jednak drogi obu szkoleniowców się właśnie rozeszły. Austriacki Związek Narciarski poinformował bowiem, że zatrudnił członka sztabu Horngachera w nowej roli i teraz będzie on odpowiedzialny za prowadzenie żeńskiej kadry Austriaczek. 

Stefan Horngacher otrzymał potężny cios tuż po zakończeniu sezonu! Trener Niemców nic nie może zrobić, to już postanowione

Bernhard Metzler nowym trenerem austriackich pań w skokach narciarskich! 43-latek z Vorarlbergu zastąpi Haralda Rodlauera ze skutkiem natychmiastowym. Liczymy na długą i owocną współpracę! - poinformował związek za pośrednictwem mediów społecznościowych, publikując komunikat na Twitterze. Stefan Horngacher musi więc szybko zastąpić swojego niedawnego współpracownika, aby jak najszybciej zacząć przygotowania do rewolucji w niemieckiej kadrze skoczków narciarskich. 

Sonda
Czy Stefan Horngacher był dobrym trenerem reprezentacji Polski?
Listen on Spreaker.
Najnowsze