Kamil Stoch

i

Autor: Instagram/Kamil Stoch Kamil Stoch

Stoch, Kubacki i Żyła powracają na rozbieg. igelitowe Grand Prix zawita do Austrii.

2022-09-23 13:00

Po dwóch miesiącach wracają do rywalizacji najlepsi polscy skoczkowie narciarscy. Letni sezon rozpoczął się od podwójnych zwycięstw Dawida Kubackiego i Kamila Stocha w Wiśle. Nadal są liderami klasyfikacji letniego Grand Prix, chociaż nie startowali w trzecim i czwartym konkursach cyklu. Czwartą lokatę zajmuje 23-letni Paweł Wąsek, który startował w trzech konkursach, a tydzień temu wywalczył drugie miejsce w konkursie w Rasnovie.

W niedzielnym, piątym i przedostatnim konkursie mężczyzn GP na igelicie, wystąpi cała polska czołówka, Austriacki trener kadry Thomas Thurnbichler powołał siedmiu skoczków: Dawida Kubackiego, Kamila Stocha, Pawła Wąska, Jakuba Wolnego, Piotra Żyłę, Stefana Hulę i Kacpra Juroszka.

Konkurs rozegra się na skoczni normalnej K85 w Hinzenbach w Austrii. Oficjalny ekord obiektu to 96 m, odległość uzyskana także na igelicie przez Austriaka Gregora Schlierenzauera w roku 2015. To już dziesiąty w historii „ekstraklasy na igelicie”. Polacy zaliczyli tutaj w poprzednich latach cztery zwycięstwa: Dawid Kubacki w latach 2017 i 2019, zaś Maciej Kot w 2012 i 2016. Ten ostatni podczas tego weekendu uczestniczyć będzie w zawodach niższej ligi czyli w Pucharze Kontynentalnym (w Klingenthal w Niemczech).

Do zawodów w Hinzenbach zgłoszonych zostało 56 skoczków z 15 krajów. W pierwszych składach wystąpią nie tylko Polacy, także Austriacy, Niemcy i Japończycy. Natomiast Norwegowie wystawią drugi skład, zabraknie m.in. mistrza olimpijskiego Mariusa Lindvika. Z czołowej dziesiątki aktualnej punktacji GP zabraknie jednak tylko… Macieja Kota zamykającego tę dziesiątkę.

20/09/2022  DCH  Paweł Wąsek nareszcie na podium wielkich zawodów. Nie tylko fruwa na deskach. Pruje też wodę na desce wakeboardowej

Program Grand Prix w Hinzenbach

Sobota 24.09 godz. 18.30 kwalifikacja (relacja w Playerze)

Niedziela 25.09, godz. 13.00 konkurs indywidualny mężczyzn (K85, HS 90) – relacja na żywo w TVP Sport, Eurosporcie 2 i w Playerze

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze