Kamil Stoch

i

Autor: Cyfra Sport Kamil Stoch

SZOK! To koniec skoków narciarskich, jakie znamy! Mocny cios dla TVP, to już pewne

2021-10-07 11:05

Nic nie jest dane nikomu na zawsze. Telewizja Polska pokazywała Puchar Świata w skokach narciarskich od dekad. W najbliższym sezonie transmisje z większości konkursów będą jednak w innej stacji. To jednak nie oznacza, że rywalizacja najlepszych skoczków świata zniknie z otwartej anteny. To prawdziwy przełom w medialnej historii skoków narciarskich.

Od kilku tygodni wiedzieliśmy, że Discovery Sports (skład której wchodzi m.in. Eurosport Polska) przedłużyło umowę z grupą Infront do końca sezonu 2025/2026. Szwajcarska grupa od lat zarządza prawami do transmisji zawodów FIS: skoki narciarskie kobiet i mężczyzn, narciarstwo alpejskie, biegi narciarskie, kombinacja norweska, snowboard, narciarstwo dowolne i mistrzostwa świata w narciarskie klasycznym i alpejskim. Poza tym grupa Discovery ma oczywiście ekskluzywne prawa do Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pekin 2022 i MŚ w biathlonie (jak i cały cykl PŚ w tej dyscyplinie).

Od wielu tygodni trwały negocjacje i przeciąganie liny między TVP i Grupą Discovery. "Publiczna" od lat pozyskiwała prawa do transmisji skoków na zasadzie sublicencji, ale w tym roku oba podmioty nie doszły do porozumienia. W nadchodzącym sezonie wszystkie konkursy PŚ w skokach narciarskich – oprócz weekendów w Wiśle i Zakopanem – będzie można zobaczyć w telewizji TVN. Telewizja Polska ma prawa do „polskich” konkursów, które będą również pokazywane w Eurosporcie 1 i platformie streamingowej player.pl

"Kamil, ty też kiedyś będziesz sławny". Podsumowujemy sezon z Dawidem Kubackim [Rozmowa]

Kamil Stoch: Bardzo długo walczyliśmy o te skocznie. Teraz nasi następcy będą mogli trenować w godnych warunkach

To historyczna zmiana w ofercie TVN, który przez długi czas nie pokazywał sportu na otwartej antenie. Na początku XXI wieku TVN regularnie transmitował wielkie gale bokserskie (m.in. z udziałem Andrzeja Gołoty i Tomasza Adamka), w sezonie 2004/2005 posiadał również prawa do meczów polskich drużyn w europejskich pucharach (to właśnie w TVN obejrzeliśmy słynny dwumecz Wisła Kraków – Real Madryt i udział Amiki Wronki w fazie grupowej Pucharu UEFA, który transmitował TVN7).

Dla Telewizji Polskiej brak transmisji z większości weekendów z PŚ w skokach narciarskich to spory cios. Zawody z udziałem Dawida Kubackiego czy Kamila Stocha (a wcześniej Adama Małysza) od lat miały regularną wielomilionową widownię każdego zimowego weekendu.

Ewa Bilan-Stoch z problemami w pracy! Prawda wyszła na jaw, tego nie lubi najbardziej

Sezon zimowy ruszy już pod koniec października. Do gry wejdą na razie narciarze alpejscy. Puchar Świata w Soelden. Cykl Pucharu Świata w skokach wystartuje 19 listopada. Kwalifikacje będzie można obejrzeć w Eurosporcie 1 i player.pl, konkursy w Eurosporcie 1, player.pl i przede wszystkim w TVN. Telewizja Polska ma prawa do transmisji konkursów w Polsce, czyli w Wiśle i Zakopanem oraz do mistrzostw świata w lotach w Vikersund. 

Sonda
Czy skocznia mamucia w Polsce powinna powstać?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze