Szokująca decyzja słynnego skoczka! Chce zostać politykiem

2020-06-28 11:21 MSo
Adam Małysz (z lewej), Simon Ammann (w środku) i Gregor Schlierenzauer (z prawej)
Autor: East News Adam Małysz (z lewej), Simon Ammann (w środku) i Gregor Schlierenzauer (z prawej)

Przez lata był wielkim rywalem Adama Małysza na skoczni. Simon Ammann do dziś rywalizuje na największych obiektach na świecie, ale to nie przeszkadza mu rozwijać się także w innych kierunkach. Szwajcar ma własną firmę, studiuje i choć nie zamierza na razie odkładać nart, chce zostać także politykiem. Jak on to wszystko pogodzi?!

Choć nigdy nie zachwycał stylem lądowania, to zawsze zarażał wszystkich dookoła optymizmem, pogodą ducha i uśmiechem. Simon Ammann to utytułowany i uwielbiany przez kibiców skoczek, który ani myśli kończyć kariery. Na karku ma już 39 wiosen, ale przed nim jeszcze kilka lat startów. Szwajcar zapowiadał, że marzy mu się udział w IO w Pekinie w 2022 roku!

RADOŚĆ Apoloniusza Tajnera. Prezes PZN jest zdrowy i zakończył kwarantannę

Ammann to osoba, która rozwija się wielopłaszczyznowo. Dwa lata temu rozpoczął studia na kierunku zarządzania firmą, którą w końcu sobie założył. Alt St.Johann działa w branży dekarskiej. Ma także jeden hotel, a teraz planuje otworzyć się na zupełnie nowy kierunek. We wrześniu tego roku, czterokrotny mistrz olimpijski wystartuje w lokalnych wyborach!

Jak informuje portal Tagblatt.ch, Ammann ma wziąć udział w wyborach do rady miasta Wildhaus-Alt St.Johann. Skoczek będzie miał siedmiu rywali, z którymi będzie rywalizował o trzy czołowe miejsca. Taka formuła to dla niego codzienność i nikogo nie będzie dziwić, jeśli i tym razem uda mu się stanąć na upragnionym podium.

Ronaldinho z Cieszyna! Piotr Żyła ZAWSTYDZIŁ kolegów bajeczną techniką [WIDEO]

* Politykiem od szeregu lat jest były skoczek narciarski Jakub Janda (obecnie 42 l.). W roku 2008 wstapił w szeregi Obywatelskiej Partii Demokratycznej. Kandydował bez powodzenia w wyborach parlamentarnych i regionalnych 2013 i 2016 zanim w roku 2017 uzyskał mandat deputowanego czeskiego parlamentu  - Izby Poselskiej.

Najnowsze