Nicole Konderla

i

Autor: ALEX MARCINOWSKI/SUPER EXPRESS Nicole Konderla

Oficjalnie

Szokująca decyzja trenera reprezentacji Polski w skokach! Pokłosie kłótni w kadrze? Nikt się tego nie spodziewał

2023-11-29 15:36

Kibice skoków w Polsce na początku sezonu nie mają powodów do radości. Skoczkowie zanotowali falstart w Pucharze Świata i można mieć jedynie nadzieję, że w najbliższy weekend w Lillehammer wykonają krok naprzód. Trudno jednak oczekiwać cudu, nawet jeśli w Norwegii zaprezentuje się większa liczba reprezentantów Polski. Tuż przed PŚ w Lillehammer trener Biało-Czerwonych ogłosił szokującą decyzję. Ma to być pokłosie kłótni w kadrze.

Polscy kibice zupełnie inaczej wyobrażali sobie początek zimowego sezonu. Tygodniami odliczali dni do inauguracji Pucharu Świata, a spotkało ich ogromne rozczarowanie. W fińskiej Ruce punkty zdobyli tylko Dawid Kubacki i Piotr Żyła, jednak wyraźnie odstawali oni od czołówki. O mizernej formie kadry Thomasa Thurnbichlera najlepiej świadczy klasyfikacja Pucharu Narodów, w której Polska jest dopiero na 8. miejscu - m.in. za Finlandią i Szwajcarią. Sztab szkoleniowy i zawodnicy zachowują optymizm, a w poprawie formy mają pomóc m.in. sesje treningowe w Lillehammer. W najbliższy weekend okaże się, czy skoczkom udało się wykonać krok do przodu, ale nie tylko. W Norwegii odbędzie się też inauguracja PŚ kobiet, w której wezmą udział polskie skoczkinie. Trener Harald Rodlauer ogłosił jednak szokującą decyzję!

Niemcy brutalnie opisali kryzys Kamila Stocha. Wypomnieli mu te słowa. Podeszli do mistrza bez litości

Trener reprezentacji Polski w skokach zszokował

Powołanie na pierwsze konkursy PŚ w tym sezonie otrzymały trzy zawodniczki - Anna Twardosz, Natalia Słowik i Pola Bełtowska. Dwie ostatnie to absolutne debiutantki, ale prawdziwym szokiem jest brak Nicole Konderli, która uchodziła za liderkę reprezentacji. Rodlauer nie skomentował jednak tej decyzji. - W ten weekend rusza Puchar Świata kobiet. Cieszymy się i liczymy na udany start. Jesteśmy naprawdę zadowoleni, za nami udane treningi w ostatnich tygodniach. Czekamy zatem na inaugurację. Nicole Konderla rozpocznie sezon w Pucharze Interkontynentalnym - powiedział w nagraniu dla PZN.

Stefan Horngacher przechytrzył wszystkich. Wywołał ogromną wściekłość. Niemcy mogą śmiać się innym w twarz

Kłótnia w reprezentacji Polski w skokach?

Portal "skokipolska" poinformował jednak, że "według zakulisowych informacji, powodem takiej decyzji szkoleniowca miały być rozbieżności w wizji treningów pomiędzy samą zawodniczką a sztabem szkoleniowym". Wieści te potwierdziło TVP Sport. Występ w "drugiej lidze" ma być dla Konderli czasem na przemyślenia, a rozpocznie się on za tydzień (8-9 grudnia) - także w Lillehammer. W PŚ kobiet będzie to wolny weekend przed powrotem do rywalizacji w Engelbergu. Najbliższe dni wyjaśnią, czy skoczkini z Bełchatowa wróci do głównej kadry.

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze