Wspaniałe słowa

Tak córka Dawida Kubackiego zmieniła jego życie. Polski skoczek wspomina narodziny małej Zuzanny

2022-12-25 15:00

Dla Dawida Kubackiego ostatni czas z pewnością musi stanowić swojego rodzaju deja vu. Powtarza się bowiem historia sprzed dwóch lat, gdy polski skoczek narciarski rozpoczynając udział w Turnieju Czterech Skoczni oczekiwał na narodziny dziecka. Mała Zuzanna przyszła na świat 29 grudnia 2020 roku, czy jej młodsze rodzeństwo urodzi się równo dwa lata później? Tego jak na razie nie wiemy, z całą pewnością możemy jednak stwierdzić, że dla 32-latka nie będzie to nowa sytuacja.

Narodziny córki

 Turniej Czterech Skoczni rozgrywany w sezonie 2020/2021 z pewnością miał dla Dawida Kubackiego wyjątkowy smak. W dniu pierwszego konkursy w Oberstdorfie na świat przyszła bowiem jego pierworodna – Zuzanna. Wyraźnie pokrzepiony tą informacją skoczek najpierw wygrał konkurs w Ga-Pa, następnie zajął trzecie miejsce w Innsbrucku. W środowisku skoków narciarskich pokutuje stara teoria o skracaniu się skoków zawodnika, gdy się on żeni i gdy przychodzą na świat jego dzieci. - Według mnie obrączka ślubna waży niewiele. Nie powoduje, że zawodnik staje się cięższy. A poza tym moje dziecko nie pojawiło się w momencie dla mnie niespodziewanym i nie sprawiło dodatkowego zamieszania – przyznał w niedawnej rozmowie z „Super Expressem”.

Czy Wielka Krokiew będzie gotowa na Puchar Świata w skokach narciarskich? Organizator zabrał głos, jest komentarz do niepokojących doniesień

Jak podkreśla jeden z naszych najlepszych skoczków, mała Zuzanna stanowiła dla niego zastrzyk pozytywnych emocji przed trudami dalszej części sezonu. - Mogłem się cieszyć z narodzin dziecka i przekształcić tę radość w energię, ktorą mogłem wykorzystać na skoczni. Dziecko dodało mi skrzydeł – wyznał „Super Expressowi”. Pozostaje mieć jedynie nadzieję, że po narodzinach drugiego z potomków Kubacki także zaliczy udany Turniej Czterech Skoczni, a następnie przekuje to w dobre wyniki podczas drugiej części sezonu.

Ostra wypowiedź legendy hokeja nt. Rosjan. Jasne stanowisko, nie miał zamiaru tego ukrywać

Kim jest Dawid Kubacki?

Dawid Kubacki jest urodzonym w Nowym Targu skoczkiem narciarskim. W swoim dorobku ma wiele sukcesów zarówno indywidualnych, jak i drużynowych. Czterokrotnie triumfował w cyklu Letniego GP, w sezonie 2019/2020 zwyciężył także w Turnieju Czterech Skoczni. 32-latek jest dwukrotnym brązowym medalistą IO – z Pjongczang (2018) oraz Pekinu (2022). Na swoim koncie ma również cztery medale MŚ, w tym dwa złote – w Lahti (2017) oraz Seefeld in Tirol (2019). W obecnym sezonie już 4-krotnie wygrywał konkursy Pucharu Świata, dzięki czemu z dorobkiem 650 pkt prowadzi w klasyfikacji generalnej.

Sonda
Czy Dawid Kubacki wygra Turniej Czterech Skoczni 2022/23?

Ciążowy brzuszek Marty Kubackiej. Galeria poniżej:

Najnowsze