Dominik Hasek

i

Autor: Piotr Gajek / Super Express Dominik Hasek

Ma rację?

Ostra wypowiedź legendy hokeja nt. Rosjan. Jasne stanowisko, nie miał zamiaru tego ukrywać

2022-12-22 8:21

Wojna w Ukrainie wciąż trwa, a w jej wyniku śmierć poniosły już tysiące osób. Niestety, liczba ta wciąż rośnie i nie zapowiada się na to, aby ta przerażająca sprawa szybko ujrzała finał. Niektórym federacjom sportowym nie przeszkadza to jednak w dopuszczaniu do zawodów rosyjskich sportowców. Właśnie do tego typu instytucji postanowił przemówić Dominik Hasek. Legendarny czeski hokeista wystosował pismo, w którym zaapelował o usunięcie Rosjan ze świata sportu.

Wojna wciąż trwa

Bestialska inwazja militarna Rosji na Ukrainę rozpoczęła się w lutym obecnego roku i – niestety – trwa do dziś. W wyniku rosyjskiej agresji życie podczas wojny straciło już tysiące osób, a liczba ta stale rośnie. Cała ta przerażająca sytuacja nie pozostaje bez wpływu także na świat sportu. Choć w wielu dyscyplinach zawodnicy reprezentujący Rosję oraz Białoruś zostali wykluczeni z uczestnictwa, wciąż są jednak federacje, które w ich występach nie widzą niczego złego. Właśnie do nich postanowił „przemówić” Dominik Hasek. Legenda czeskiego hokeja wystosowała specjalny list, w którym potępia takie działanie.

Czy Wielka Krokiew będzie gotowa na Puchar Świata w skokach narciarskich? Organizator zabrał głos, jest komentarz do niepokojących doniesień

"Nawet najpiękniejsza gra na świecie to nic więcej niż życie ludzkie. Rosyjscy sportowcy nie powinni obecnie brać udziału w międzynarodowych zawodach. Jeśli nie chcemy wspierać wojny Rosji na Ukrainie ze wszystkimi okropnościami, które się z nią wiążą, to nie możemy pozwolić rosyjskim sportowcom rywalizować z nami w tym czasie. Nie uważam, żeby nieuczestniczenie Rosjan w rozgrywkach było sankcją wobec nich, ale wręcz przeciwnie, jest to pomoc w szybszym zakończeniu wojny. Robiąc to razem, pomożemy ocalić dziesiątki tysięcy ludzi, w tym też Rosjan, którzy zostali zwerbowani do wojny. Najgorszy jest fakt, że tolerujecie udział rosyjskich sportowców w waszych zawodach. Tym samym każde organizowane przez was rozgrywki świadomie przekazują Rosji miliardy dolarów na promowanie jej agresywnej polityki – możemy przeczytać w liście opublikowanym na portalu protext.cz.

Żona Dawida Kubackiego pokazała ciążowy brzuszek. To już ostatnie tygodnie, szykuje się wyjątkowy dzień

Kim jest Dominik Hasek?

Dominik Hasek jest byłym czeskim hokeistą, występującym na pozycji bramkarza i uznawanym za jednego z najlepszych zawodników w historii tego sportu. 57-letni obecnie Hasek przez wiele lat występował w NHL, broniąc barw Buffalo Sabres, Detroit Red Wings czy Ottawa Senators. Karierę zakończył w 2011 roku w… Spartaku Moskwa. Słynny golkiper przez lata był także podporą swojej reprezentacji narodowej, z którą zdobył m.in. dwa medale Igrzysk Olimpijskich: złoto w Nagano (1998) oraz brąz w Turynie (2006).

Sonda
Czy z powodu wojny rosyjscy sportowcy powinni być wykluczeni ze startów?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze