Kamil Stoch

i

Autor: Paweł Skraba/Super Express Kamil Stoch

ważna deklaracja

Te słowa uspokoją fanów Kamila Stocha! Lider reprezentacji Polski zabrał głos po wygraniu mistrzostw Polski w Wiśle

2022-12-22 19:50

Od początku obecnego sezonu Pucharu Świata 2022/23, fani lidera reprezentacji Polski mogli drżeć o jego formę, która była daleka od wymarzonej. Podczas mistrzostw Polski, które odbyły się w Wiśle, Kamil Stoch znów pokazał swój ogromny talent i prawie pobił rekord skoczni. Po konkursie wypowiedział z kolei słowa, które mogą uspokoić jego fanów na chwilę przed Turniejem Czterech Skoczni.

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince odbyły się mistrzostwa Polski, które jednak nie rozpieszczały zawodników jeśli chodzi o pogodę. Wielu zawodników trafiło na porywisty wiatr, który uniemożliwił dalekie skoki, ale nie Kamilowi Stochowi. Lider reprezentacji Polski w skokach w pierwszej serii odpalił prawdziwą bombę i osiągnął odległość 138 metrów - czyli tylko o metr bliżej niż rekord Stefana Krafta. Po mistrzostwach nie krył zadowolenia. 

Ważne słowa Kamila Stocha przed Turniejem Czterech Skoczni! Po wygraniu mistrzostwa Polski w Wiśle uspokoił fanów

Pomimo tego, że po pierwszej serii Kamil Stoch był drugi, za plecami Piotra Żyły, skoki w serii finałowej sprawiły, że to właśnie Stoch stanął na pierwszym stopniu podium. Do tej pory w zawodach Pucharu Świata jeden z liderów Biało-czerwonych nie skakał zbyt daleko, jednak teraz wyznał, że czuje się naprawdę dobrze. 

Te słowa uspokoją fanów Kamila Stocha! Lider reprezentacji Polski zabrał głos po wygraniu mistrzostw Polski w Wiśle

- Pierwszy skok o była super sprawa. Wszystko wygląda dobrze. Mamy plan, który realizujemy. Plan zakłada dwa dni świąteczne, żebyśmy mogli spędzić z rodziną i później wracamy do pracy. Czuje się bardzo dobrze, dziękuję. - powiedział w rozmowie z "TVP Sport" Stoch na kilka dni przed startem Turnieju Czterech Skoczni. 

Sonda
Czy Kamil Stoch wygra Puchar Świata w sezonie 2022/23?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze