Innsbruck

i

Autor: MS Austriacy postawili na bezkompromisową walkę z koronawirusem

Robi wrażenie!

Ten film ze skoczni w Innsbrucku mrozi krew w żyłach! Pokazali, co tak naprawdę widzą skoczkowie podczas lotu, wielu poczuje strach

2023-01-03 20:06

Skoki narciarskie nie są jedną z najpopularniejszych dyscyplin na świecie. Oczywiście, mają one miliony fanów, ale skupieni są oni raczej w kilku-kilkunastu krajach takich jak Polska, Niemcy, Norwegia czy Austria. Trudno się jednak dziwić, bo dyscyplina ta nie jest dla każdego nie tylko ze względu na np. wymagania względem budowy ciała, ale też na to, że skoczek musi przezwyciężyć niemały strach. Aby uzmysłowić fanom, co widzą zawodnicy przed i w trakcie skoku, postanowiono umiejscowić na kasku jednego z nich kamerę!

Trwający właśnie Turniej Czterech Skoczni wchodzi w decydującą fazę – za nami połowa rywalizacji i jeśli w Insbrucku Halvor Egner Granerud wygra i utrzyma przewagę niemal 27 punktów nad Dawidem Kubackim, to niemal na pewno sięgnie po Złotego Orła, bo trudno będzie mu zgubić tyle punktów w ostatnim konkursie w Bischofshofen. Zawody jeszcze się jednak nie odbyły, a do tej pory Norweg na Bergisel nie radził sobie najlepiej. Podobnie było choćby w kwalifikacjach, gdzie Granerud zajął dopiero 13. miejsce, a Kubacki wygrał wyprzedzając Kamila Stocha i Anze Laniska. Jeśli podobnie potoczyłby się konkurs to lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata odrobiłby straty do rywala! Wielu fanów zastanawia się, co czują skoczkowie w trakcie lotu i choć ciężko, by mogli tego doświadczyć bez długiego treningu, który pozwoliłby im nie zrobić sobie krzywdy na skoczni, to mogą przynajmniej zobaczyć skok z perspektywy skoczka. I właśnie na skoczni w Innsbrucku nagrano jeden z filmów pokazujących, jak wygląda skok oczami zawodnika.

Słynny skoczek oddał skok z kamerą na kasku. Widok może przerażać

Wideo z nagraniem podzieliła się stacja Eurosport. Na skoczni w Bergisel w Innsbrucku postanowiono nagrać, jak wygląda skok z perspektywy zawodnika. Na kasku słynnego austriackiego skoczka, Martina Kocha, umieszczono kamerę, która wszystko uchwyciła.

Uwagę zwraca z pewnością prędkość, z jaką skoczkowie zbliżają się do progu oraz wysokość na jakiej lecą. Pamiętajmy, że punkt konstrukcyjny skoczni Bergisel to 120. metr, a są przecież skocznie mamucie, gdzie można odlecieć na ponad 240 metrów! Nagranie robi z pewnością duże wrażenie i fani mogą przekonać się, że dyscyplina ta nie jest dla każdego.

Sonda
Czy Dawid Kubacki wygra Turniej Czterech Skoczni 2022/23?

Ronaldo znów rozbił bank! Kubacki idzie na mistrza, a Lewandowski... stracił formę?

To tylko niektóre z tematów najnowszego odcinka SUPER SPORT. Posłuchaj!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze